14 Ağustos 2018 Salı 18:30
 

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.
13 Kasım 2017 Pazartesi 12:39

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan" Antalyada Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen göç konferansında konuştu.

Aydoğan:" geçmişte göç ve insan hakları ile ilgili toplantılarda insan hakları ile ilgili sivil toplum başkanları davet edilerek yapılıyordu. Her nedense bu toplumsal ihale basın kurumlarına havale edilmiştir. Bu yeni sistemide anlamakta da zorluk çekiyorum açıklamasında bulunan " Aydoğan" Emperyalist ve karanlık ülkeler, Ortadoğuda kendilerine göre mazlum halkların göz yaşları üzerinde pırojeler yapıyorlar. Kan ve zulme dayalı bu saldırılar sadece Emperyalist devletler, taşaron ve uydu devletlerine rant kazandırmaktadır. Bu toplantıyı düzenleyen Birleşmiş Milletler yetkilelerine de bir kaç söz söylemek istiyorum. Libyaya Iraka Mısıra ve suriye'ye müdahale eden güçler o ülkelerin içlerini boşaltmak amacı ile göçün alt zeminlerini de yaratarak bu milyonlarca mağdurların sorumlusudurlar. Daha dün Íranın Haşdi Şabi denen bir terör örgütü ile Ortadoğu da Kürt halklarına yapılan bu işgal ve vahşi saldırılara karşı hangi "Birleşmiş Milletler" Devlet ülkesi dur sesimi? Merak ediyorum. Aydoğan insan hakları savunucusu bir gazeteci sıfatı ile Birleşmiş Milletlerin konuşmacı sorumlusu( UNÍCEF) adına yetkili olan Bese Gülgün'den bu taleplerin Birleşmiş Milletler güvenlik konseyine ulaştırılmasını istedi. Aydoğan Bu amaçlar doğrultusunda koferansa başarı dileklerini sunarak konuşmasını bitirdi."

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu