23 Mayıs 2018 Çarşamba 04:26
 

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.
13 Kasım 2017 Pazartesi 12:39

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan" Antalyada Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen göç konferansında konuştu.

Aydoğan:" geçmişte göç ve insan hakları ile ilgili toplantılarda insan hakları ile ilgili sivil toplum başkanları davet edilerek yapılıyordu. Her nedense bu toplumsal ihale basın kurumlarına havale edilmiştir. Bu yeni sistemide anlamakta da zorluk çekiyorum açıklamasında bulunan " Aydoğan" Emperyalist ve karanlık ülkeler, Ortadoğuda kendilerine göre mazlum halkların göz yaşları üzerinde pırojeler yapıyorlar. Kan ve zulme dayalı bu saldırılar sadece Emperyalist devletler, taşaron ve uydu devletlerine rant kazandırmaktadır. Bu toplantıyı düzenleyen Birleşmiş Milletler yetkilelerine de bir kaç söz söylemek istiyorum. Libyaya Iraka Mısıra ve suriye'ye müdahale eden güçler o ülkelerin içlerini boşaltmak amacı ile göçün alt zeminlerini de yaratarak bu milyonlarca mağdurların sorumlusudurlar. Daha dün Íranın Haşdi Şabi denen bir terör örgütü ile Ortadoğu da Kürt halklarına yapılan bu işgal ve vahşi saldırılara karşı hangi "Birleşmiş Milletler" Devlet ülkesi dur sesimi? Merak ediyorum. Aydoğan insan hakları savunucusu bir gazeteci sıfatı ile Birleşmiş Milletlerin konuşmacı sorumlusu( UNÍCEF) adına yetkili olan Bese Gülgün'den bu taleplerin Birleşmiş Milletler güvenlik konseyine ulaştırılmasını istedi. Aydoğan Bu amaçlar doğrultusunda koferansa başarı dileklerini sunarak konuşmasını bitirdi."

DİĞER HABERLER

"Hatimle teravih namazı ayrı bir tat, ayrı bir lezzettir"

Ramazan gecelerinin süsü teravih namazını hatimle kılarak geceyi en iyi şekilde ihya etmek istediklerini belirten Midyatlılar, teravih namazının ayrı bir lezzeti olduğunu söylediler.

Cemil AYDOĞAN milletvekilliği adaylığı ile ilgili yazılı açıklama yaptı

Cemil AYDOĞAN milletvekilliği adaylığı ile ilgili yazılı açıklama yaptı

Barış aktivisti ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti başkanı Cemil Aydoğan seçimler ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kuyuya düşen oğlak kurtarıldı

Kuyuya düşen oğlak kurtarıldı

Mardin´in Nusaybin ilçesinde 10 metre derinliğindeki kuyuya düşen oğlak, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Siyonist işgalci katiller Mardin´de lanetlendi

Siyonist işgalci katiller Mardin´de lanetlendi

Mardin STK Platformu, siyonist işgalcilerin Filistinli Müslümanları katletmesini düzenlediği kitlesel basın açıklamasıyla lanetledi.

Yüksek gerilim hattından çıkan ateş buğday tarlasını kül etti

Yüksek gerilim hattından çıkan ateş buğday tarlasını kül etti

​Mardin´de yüksek gerilim hattından çıktığı belirtilen yangında 15 dönümlük buğday tarlası küle döndü.

Mardin Söz gazetesine konuşan "Aydoğan" önemli açıklamalarda bulundu

Mardin Söz gazetesine konuşan

Ak Parti Mardin milletvekili aday adayı Cemil AYDOĞAN önemli açıklamalarda bulundu

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu