16 Ekim 2018 Salı 02:30
 

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN ANTALYADA GÖÇ KONFERANSINDA KONUŞTU.
13 Kasım 2017 Pazartesi 12:39

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan" Antalyada Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen göç konferansında konuştu.

Aydoğan:" geçmişte göç ve insan hakları ile ilgili toplantılarda insan hakları ile ilgili sivil toplum başkanları davet edilerek yapılıyordu. Her nedense bu toplumsal ihale basın kurumlarına havale edilmiştir. Bu yeni sistemide anlamakta da zorluk çekiyorum açıklamasında bulunan " Aydoğan" Emperyalist ve karanlık ülkeler, Ortadoğuda kendilerine göre mazlum halkların göz yaşları üzerinde pırojeler yapıyorlar. Kan ve zulme dayalı bu saldırılar sadece Emperyalist devletler, taşaron ve uydu devletlerine rant kazandırmaktadır. Bu toplantıyı düzenleyen Birleşmiş Milletler yetkilelerine de bir kaç söz söylemek istiyorum. Libyaya Iraka Mısıra ve suriye'ye müdahale eden güçler o ülkelerin içlerini boşaltmak amacı ile göçün alt zeminlerini de yaratarak bu milyonlarca mağdurların sorumlusudurlar. Daha dün Íranın Haşdi Şabi denen bir terör örgütü ile Ortadoğu da Kürt halklarına yapılan bu işgal ve vahşi saldırılara karşı hangi "Birleşmiş Milletler" Devlet ülkesi dur sesimi? Merak ediyorum. Aydoğan insan hakları savunucusu bir gazeteci sıfatı ile Birleşmiş Milletlerin konuşmacı sorumlusu( UNÍCEF) adına yetkili olan Bese Gülgün'den bu taleplerin Birleşmiş Milletler güvenlik konseyine ulaştırılmasını istedi. Aydoğan Bu amaçlar doğrultusunda koferansa başarı dileklerini sunarak konuşmasını bitirdi."

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu