16 Aralık 2018 Pazar 11:07
 

MEZOPOTAMYA SİYASİ SOSYAL VE TOPLUMSAL DEĞERLENDİRME 1- KİTABININ AÇILIŞI GÖRKEMLİ GEÇTİ.

MEZOPOTAMYA SİYASİ SOSYAL VE TOPLUMSAL DEĞERLENDİRME 1- KİTABININ AÇILIŞI GÖRKEMLİ GEÇTİ.
24 Şubat 2018 Cumartesi 16:15

Mezopotamya gazeteciler Cemiyetinde yapılan Açılış törenine Mardin valisi ve Büyükşehir belediye başkan vekili Mustafa Yaman, Ak parti il başkanı Nihat Eri,Kızıltepe kaymakamı ve belediye başkan vekili Ahmet Odabaşı,Artuklu kaymakamı ve belediye başkan vekili Şakir Öner Öztürk,Derik kaymakamı ve belediye başkan vekili Hakan Kafkas, İl Milli eğitim müdürü Yakup Sarı,Kızıltepe ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali Az ve STK başkanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı Cemil Aydoğan Mezopotamya tarihi ile beraber Nuh tufanı sonrası yeniden yaratılış dönemini anlatı.Tüm insanlığın Nuhun Çocukları olan Sam,Ham ve Yafetin çocukları olduğunu ve kardeş olduğunu söyledi. tarihini bilmeyen ülkelerin geleceklerini bilmeleri mümkün değildir.Açıklamasını yapan Aydoğan bu tarihleri bilen insanların ırkçılık ve milliyetçilik yapması mümkün değildir Açıklamasında bulundu. Aydoğan ilkçağ öncesi Dünya dengesini değiştiren Hz. Sülleyman ve Hititler arasında cereyan eden ve berabere kalan Ankara savaşında örnekler verdi. Aydoğan bin yılık Türk ve Kürt halkının Tarihi kardeşliğini dile getirdi. Ortadoğuda Malazgirt savaşında Selçuklu sultanı Alpaslan Mervani Kürtlerinin desteğiyle Bizansı yenerek Anadolu kapılarını açtı. Çaldıran savaşında sunni Kürtlerin desteğiyle Şah İsmaili yenerek Anadolu Halklarının birliğini Osmanlıda bir arada tutmasını sağladı. Bu halklar Kurtuluş mücadelesinde omuz omuza vererek bu Cumhuriyeti beraber kurdular.Bu ülkede bölünmenin zemini yoktur.iç içe bin yıl yaşayan bu coğrafyada federasyon ve konfederasyon zemini de mevcut değildir.Açıklamasını yapan Aydoğan bu ülkede herkesin kendi kimliği,dili,ve kültürel talepleri doğal vazgeçilmez talepler olarak karşımızda bulunmaktadır.açıklamasını yaptı. Aydoğan işte bu amaçları hayatta geçirmek amacıyla Mezopotamya kitabını donanımlı bazı yazar arkadaşlarımızın destekleriyle hayatta geçirdik. Açıklamasını yapan Aydoğan saygı ve sevgilerini paylaşarak konuşmasını bitirdi. AKPARTİ MARDİN İL BAŞKANI NİHAT ERİ de Barış ve kardeşliğin öneminden bahsetti. Eri bu ülkenin birlik ve beraberliğini amaç eden barış ve kardeşliğin bu coğrafyada egemen olmasına hizmet edecek tüm kitapları önemsediğini açıkladı. İl başkanı Eri Barış Aktivisti Cemil Aydoğan'ın Barış ve Demokrasi hizmetlerinden haberdar olduğunu ve bu mücadelesinde önemli bedeler verdiğini söyledi.Eri şahsi menfaatleri amaç etmeyen, inanca dayalı toplumsal davaların peşinden koşan Cemil kardeşimize başarılar diliyorum açıklamasında bulundu. KAPANIŞ KONUŞMASINI YAPAN MARDiN VALiSi MUSTAFA YAMANDA Barış Aktivisti Cemil Aydoğanın ülkemizde ve bölgede Barış mücadelesindeki hizmetlerini takip ettiklerini ve cesaret ile dik duruşunu takdir ettiğini söyledi. Mardin valisi "yaman" Mardin yukarı Mezopotamyan'ın Merkezini temsil etmektedir.açıklamasında bulundu. Mezopotamya siyasi sosyal ve değerlendirme kitabı ülkemizde tarihsel kültürlere ve toplumsal barışa katkı sunmak amacı ile tüm yazar arkadaşlara başarılar diliyorum.Açıklamasında bulundu.

Açılışa kamu kurum ve STK başkanlarına Mezopotamya siyasi ve toplumsal değerlendirme birinci kitabı hediye edildi. Dünaysır otelinde verilen öğle yemeğiyle program sona erdi.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu