23 Eylül 2018 Pazar 03:39
 

MEZOPOTAMYA SİYASİ SOSYAL VE TOPLUMSAL DEĞERLENDİRME 1- KİTABININ AÇILIŞI GÖRKEMLİ GEÇTİ.

MEZOPOTAMYA SİYASİ SOSYAL VE TOPLUMSAL DEĞERLENDİRME 1- KİTABININ AÇILIŞI GÖRKEMLİ GEÇTİ.
24 Şubat 2018 Cumartesi 16:15

Mezopotamya gazeteciler Cemiyetinde yapılan Açılış törenine Mardin valisi ve Büyükşehir belediye başkan vekili Mustafa Yaman, Ak parti il başkanı Nihat Eri,Kızıltepe kaymakamı ve belediye başkan vekili Ahmet Odabaşı,Artuklu kaymakamı ve belediye başkan vekili Şakir Öner Öztürk,Derik kaymakamı ve belediye başkan vekili Hakan Kafkas, İl Milli eğitim müdürü Yakup Sarı,Kızıltepe ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali Az ve STK başkanları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı Cemil Aydoğan Mezopotamya tarihi ile beraber Nuh tufanı sonrası yeniden yaratılış dönemini anlatı.Tüm insanlığın Nuhun Çocukları olan Sam,Ham ve Yafetin çocukları olduğunu ve kardeş olduğunu söyledi. tarihini bilmeyen ülkelerin geleceklerini bilmeleri mümkün değildir.Açıklamasını yapan Aydoğan bu tarihleri bilen insanların ırkçılık ve milliyetçilik yapması mümkün değildir Açıklamasında bulundu. Aydoğan ilkçağ öncesi Dünya dengesini değiştiren Hz. Sülleyman ve Hititler arasında cereyan eden ve berabere kalan Ankara savaşında örnekler verdi. Aydoğan bin yılık Türk ve Kürt halkının Tarihi kardeşliğini dile getirdi. Ortadoğuda Malazgirt savaşında Selçuklu sultanı Alpaslan Mervani Kürtlerinin desteğiyle Bizansı yenerek Anadolu kapılarını açtı. Çaldıran savaşında sunni Kürtlerin desteğiyle Şah İsmaili yenerek Anadolu Halklarının birliğini Osmanlıda bir arada tutmasını sağladı. Bu halklar Kurtuluş mücadelesinde omuz omuza vererek bu Cumhuriyeti beraber kurdular.Bu ülkede bölünmenin zemini yoktur.iç içe bin yıl yaşayan bu coğrafyada federasyon ve konfederasyon zemini de mevcut değildir.Açıklamasını yapan Aydoğan bu ülkede herkesin kendi kimliği,dili,ve kültürel talepleri doğal vazgeçilmez talepler olarak karşımızda bulunmaktadır.açıklamasını yaptı. Aydoğan işte bu amaçları hayatta geçirmek amacıyla Mezopotamya kitabını donanımlı bazı yazar arkadaşlarımızın destekleriyle hayatta geçirdik. Açıklamasını yapan Aydoğan saygı ve sevgilerini paylaşarak konuşmasını bitirdi. AKPARTİ MARDİN İL BAŞKANI NİHAT ERİ de Barış ve kardeşliğin öneminden bahsetti. Eri bu ülkenin birlik ve beraberliğini amaç eden barış ve kardeşliğin bu coğrafyada egemen olmasına hizmet edecek tüm kitapları önemsediğini açıkladı. İl başkanı Eri Barış Aktivisti Cemil Aydoğan'ın Barış ve Demokrasi hizmetlerinden haberdar olduğunu ve bu mücadelesinde önemli bedeler verdiğini söyledi.Eri şahsi menfaatleri amaç etmeyen, inanca dayalı toplumsal davaların peşinden koşan Cemil kardeşimize başarılar diliyorum açıklamasında bulundu. KAPANIŞ KONUŞMASINI YAPAN MARDiN VALiSi MUSTAFA YAMANDA Barış Aktivisti Cemil Aydoğanın ülkemizde ve bölgede Barış mücadelesindeki hizmetlerini takip ettiklerini ve cesaret ile dik duruşunu takdir ettiğini söyledi. Mardin valisi "yaman" Mardin yukarı Mezopotamyan'ın Merkezini temsil etmektedir.açıklamasında bulundu. Mezopotamya siyasi sosyal ve değerlendirme kitabı ülkemizde tarihsel kültürlere ve toplumsal barışa katkı sunmak amacı ile tüm yazar arkadaşlara başarılar diliyorum.Açıklamasında bulundu.

Açılışa kamu kurum ve STK başkanlarına Mezopotamya siyasi ve toplumsal değerlendirme birinci kitabı hediye edildi. Dünaysır otelinde verilen öğle yemeğiyle program sona erdi.

DİĞER HABERLER

KIZILTEPE TÜGVA YÖNETİM KURULU MGC'yi Ziyaret etti

KIZILTEPE TÜGVA  YÖNETİM KURULU  MGC'yi Ziyaret etti

TÜGVA(Türkiye gençlik vakfı) Kızıltepe yönetim kurulu üyeleri: Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı Cemil Aydoğanı yerinde ziyaret ettiler.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya MGC'yi Ziyaret etti

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya MGC'yi Ziyaret etti

AKPARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ CENGİZ DEMİRKAYA MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

KIZILTEPE DE DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLARI KINANDI MGC BAŞKANI AYDOĞAN DA KATILDI

 KIZILTEPE DE DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLARI KINANDI  MGC BAŞKANI AYDOĞAN DA KATILDI

DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLAR VE PDK- İ YE YAPILAN SALDIRIYI KINAMA TOPLANTISINA HDP DIŞINDAKİ KÜRT PARTİLERİN SIYASİ TEMSİLCİLERİ,İŞ ADAMLARI,KANAAT ÖNDERLERİ,BARIŞ AKTİVİSTİ VE MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN KATILDI.

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mgc yi ziyaret etti

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mgc yi ziyaret etti

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

MGC BAŞKANI AYDOĞAN "YEREL SEÇİMDE BÖLGEDE ADAY PROFİLERİ NASIL OLMALIDIR."

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

Uluslarararasında bazı medya kurumlarının 1 Eylül Dünya barış gününde bana bölgede aday profileriyle ilgili bir soru sormuşlardı.

Ilısu Barajı'nda sona yaklaşıldı

Ilısu Barajı'nda sona yaklaşıldı

DSİ Genel Müdürü Aydın, GAP’ın vizyon projesi olan Ilısu Barajı’nda sona geldiklerini açıkladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu