15 Ağustos 2018 Çarşamba 00:12
 

MARDİN SÖZ GAZETESİNE KONUŞAN "AYDOĞAN" ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Mardin Söz gazetesine konuşan
18 Mayıs 2018 Cuma 10:41

Ak Parti Mardin milletvekili aday adayı Cemil AYDOĞAN önemli açıklamalarda bulundu

 Mardin´de Ak Parti´den Aday Adayı olan Barış Aktivisti, İnsan Hakları Eski Başkanı ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, görev verilmesi durumunda, PKK´nin silah bırakmasını ve bölgede akan kanın durmasını sağlayacağını  söyledi.

           Ak Parti Kızıltepe İlçe Belediye Başkan Adaylığı döneminde Ak Parti´nin oylarını katladığını belirten Barış Aktivisti Gazeteci Cemil Aydoğan,1996 yılında Fethullah Erbaş başkanlığındaki barış heyetinin koordinasyonunu sağladığını aktaran Aydoğan, PKK´nin elinde esir olan 9 askeri alıp ailelerine teslim ettiklerini belirtti.

           Aydoğan “ 2012 yılında Kandil ile Devlet arasında arabuluculuk yapıp, ateşkesi ben sağladım. Ekopolitik ekibi içinde arabuluculuk yaptık. Daha sonra Ekopoilitik ekibi  bana barışa katkı sağlayanlara plaket verme yetkisi verdi. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Mesut Barzani ve Kandilde yetkili olan Murat Karayılan´a plaket verdim.” Dedi.

                      PKK´ye silah bıraktırırım.

                    Aydoğan´ın, Uluslararası Af Örgütü ve Fransa Milenyumda İnsan Hakları ve Şövalyelik ödülüne layık görülmesi siyasi yaşamına farklı bir pozitif görüntü ve itibar sağladı. Meclise gitmesi ve kendisine görev verilmesi durumunda, PKK´nin silahlarını bırakmasını sağlayacağını belirten Aydoğan “ 6 yıl süre İnsan Hakları Başkanlığı ve Genel Merkez Yöneticiliğini yaptım. Türkiye´de en fazla  barış ödülü alan kişiyim Barış aktivisti olarak  meclise gidersem ve bana görev verilirse PKK´ya silahlarını bırakmasını ve bölgede akan kanın durmasını sağlayabilirim.” Şeklinde konuştu.

                             İnançlı İnsanlar Vicdanlıdır

           Barış Aktivisiti ve İnsan Hakları Eski Başkanı Olarak, neden Ak Parti´yi tercih ettiği şeklindeki soruya ise Aydoğan, inançlı insanların vicdanlı olduğuna vurgu yaparak “ 1996 yılında Kandile gidişimiz ve barış girişimimiz Rahmetli Necmettin Erbakan döneminde gerçekleşti. 2012´de Ekopolitik ekibi ile ateşkes girişimimiz ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde gerçekleşti. Türkiye´de barışı sağlayabilecek kişilerin inançlı, vicdanlı ve adil olmaları gerektiğine inanıyorum açıklamasında bulundu.DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu