23 Haziran 2018 Cumartesi 18:57
 

MARDİN SÖZ GAZETESİNE KONUŞAN "AYDOĞAN" ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Mardin Söz gazetesine konuşan
18 Mayıs 2018 Cuma 10:41

Ak Parti Mardin milletvekili aday adayı Cemil AYDOĞAN önemli açıklamalarda bulundu

 Mardin´de Ak Parti´den Aday Adayı olan Barış Aktivisti, İnsan Hakları Eski Başkanı ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, görev verilmesi durumunda, PKK´nin silah bırakmasını ve bölgede akan kanın durmasını sağlayacağını  söyledi.

           Ak Parti Kızıltepe İlçe Belediye Başkan Adaylığı döneminde Ak Parti´nin oylarını katladığını belirten Barış Aktivisti Gazeteci Cemil Aydoğan,1996 yılında Fethullah Erbaş başkanlığındaki barış heyetinin koordinasyonunu sağladığını aktaran Aydoğan, PKK´nin elinde esir olan 9 askeri alıp ailelerine teslim ettiklerini belirtti.

           Aydoğan “ 2012 yılında Kandil ile Devlet arasında arabuluculuk yapıp, ateşkesi ben sağladım. Ekopolitik ekibi içinde arabuluculuk yaptık. Daha sonra Ekopoilitik ekibi  bana barışa katkı sağlayanlara plaket verme yetkisi verdi. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Mesut Barzani ve Kandilde yetkili olan Murat Karayılan´a plaket verdim.” Dedi.

                      PKK´ye silah bıraktırırım.

                    Aydoğan´ın, Uluslararası Af Örgütü ve Fransa Milenyumda İnsan Hakları ve Şövalyelik ödülüne layık görülmesi siyasi yaşamına farklı bir pozitif görüntü ve itibar sağladı. Meclise gitmesi ve kendisine görev verilmesi durumunda, PKK´nin silahlarını bırakmasını sağlayacağını belirten Aydoğan “ 6 yıl süre İnsan Hakları Başkanlığı ve Genel Merkez Yöneticiliğini yaptım. Türkiye´de en fazla  barış ödülü alan kişiyim Barış aktivisti olarak  meclise gidersem ve bana görev verilirse PKK´ya silahlarını bırakmasını ve bölgede akan kanın durmasını sağlayabilirim.” Şeklinde konuştu.

                             İnançlı İnsanlar Vicdanlıdır

           Barış Aktivisiti ve İnsan Hakları Eski Başkanı Olarak, neden Ak Parti´yi tercih ettiği şeklindeki soruya ise Aydoğan, inançlı insanların vicdanlı olduğuna vurgu yaparak “ 1996 yılında Kandile gidişimiz ve barış girişimimiz Rahmetli Necmettin Erbakan döneminde gerçekleşti. 2012´de Ekopolitik ekibi ile ateşkes girişimimiz ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde gerçekleşti. Türkiye´de barışı sağlayabilecek kişilerin inançlı, vicdanlı ve adil olmaları gerektiğine inanıyorum açıklamasında bulundu.DİĞER HABERLER

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

CHP eski Mardin milletvekili Nurettin Yılmaz, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yılmaz'ın cenazesi vasiteyi gereği memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesinde toprağa verilecek.

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Mardin Saadet Partisi milletvekili adayı Mehmet Ali KILIÇ MGC'yi ziyaret etti

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018... TZOB Genel Başkanı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan´da Türkiye´de bir anayasa oylaması yapmadık mı? Millet o defteri kapattı. Artık bir parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil." dedi.

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

​Mardin´in Kızıltepe ilçesinde doğuştan işitme ve konuşma engelli olan genç, tek isteğinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir işte çalışmak olduğunu söyledi.

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Haci Abdulkadir Karaboğa Vefat Etti

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu