19 Ekim 2018 Cuma 00:13
 

MARDİN SÖZ GAZETESİNE KONUŞAN "AYDOĞAN" ÖNEMLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Mardin Söz gazetesine konuşan
18 Mayıs 2018 Cuma 10:41

Ak Parti Mardin milletvekili aday adayı Cemil AYDOĞAN önemli açıklamalarda bulundu

 Mardin´de Ak Parti´den Aday Adayı olan Barış Aktivisti, İnsan Hakları Eski Başkanı ve Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, görev verilmesi durumunda, PKK´nin silah bırakmasını ve bölgede akan kanın durmasını sağlayacağını  söyledi.

           Ak Parti Kızıltepe İlçe Belediye Başkan Adaylığı döneminde Ak Parti´nin oylarını katladığını belirten Barış Aktivisti Gazeteci Cemil Aydoğan,1996 yılında Fethullah Erbaş başkanlığındaki barış heyetinin koordinasyonunu sağladığını aktaran Aydoğan, PKK´nin elinde esir olan 9 askeri alıp ailelerine teslim ettiklerini belirtti.

           Aydoğan “ 2012 yılında Kandil ile Devlet arasında arabuluculuk yapıp, ateşkesi ben sağladım. Ekopolitik ekibi içinde arabuluculuk yaptık. Daha sonra Ekopoilitik ekibi  bana barışa katkı sağlayanlara plaket verme yetkisi verdi. Dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Mesut Barzani ve Kandilde yetkili olan Murat Karayılan´a plaket verdim.” Dedi.

                      PKK´ye silah bıraktırırım.

                    Aydoğan´ın, Uluslararası Af Örgütü ve Fransa Milenyumda İnsan Hakları ve Şövalyelik ödülüne layık görülmesi siyasi yaşamına farklı bir pozitif görüntü ve itibar sağladı. Meclise gitmesi ve kendisine görev verilmesi durumunda, PKK´nin silahlarını bırakmasını sağlayacağını belirten Aydoğan “ 6 yıl süre İnsan Hakları Başkanlığı ve Genel Merkez Yöneticiliğini yaptım. Türkiye´de en fazla  barış ödülü alan kişiyim Barış aktivisti olarak  meclise gidersem ve bana görev verilirse PKK´ya silahlarını bırakmasını ve bölgede akan kanın durmasını sağlayabilirim.” Şeklinde konuştu.

                             İnançlı İnsanlar Vicdanlıdır

           Barış Aktivisiti ve İnsan Hakları Eski Başkanı Olarak, neden Ak Parti´yi tercih ettiği şeklindeki soruya ise Aydoğan, inançlı insanların vicdanlı olduğuna vurgu yaparak “ 1996 yılında Kandile gidişimiz ve barış girişimimiz Rahmetli Necmettin Erbakan döneminde gerçekleşti. 2012´de Ekopolitik ekibi ile ateşkes girişimimiz ise dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan döneminde gerçekleşti. Türkiye´de barışı sağlayabilecek kişilerin inançlı, vicdanlı ve adil olmaları gerektiğine inanıyorum açıklamasında bulundu.DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu