23 Haziran 2018 Cumartesi 19:02
 

MARDİN´DE “ARTUKLU SEMT POLİKLİNİĞİ ” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Mardin´de “Artuklu Semt Polikliniği ” projesi hayata geçiriliyor
02 Haziran 2018 Cumartesi 10:42

Artuklu Belediyesi ile Mardin İl Sağlık Müdürlüğü arasında yapılan ve Türkiye´de bir ilk olma özelliği taşıyan protokol ile “Artuklu Semt Polikliniği ” projesi Diyarbakırkapı Mahallesinde hayata geçiriliyor.

Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk´ün yoğun çabalarıyla projelendirilen ve hizmete sunulduğunda Türkiye´de bir ilk olma özelliği taşıyacak olan belediye semt polikliniğinde birçok branşta vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti sunulacak.

Artuklu Belediyesi tarafından ilçenin tarihi bölümünde ikamet eden vatandaşların daha rahat bir şekilde sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi için temin edilen geçmişte Türk Telekom binası olarak hizmet sunan 380 metrekare açık alan, toplamda 1030 metrekare kapalı alanı kaplayan 3 katlı semt polikliniğinde düzenleme çalışmaları sürüyor.

Diyarbakırkapı Mahallesi 1. Cadde üzerinde oldukça elverişli ve güzel bir alanda vatandaşlara kaliteli bir sağlık hizmeti sunacak olmanın heyecanını yaşadığını kaydeden Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, Mardin İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı deneyimli uzman doktorların farklı branşlarda, kalite standartları doğrultusunda vatandaşlara sağlık hizmetleri sunacakları semt polikliniğinin Ağustos ayında hizmete girmesinin planlandığını söyledi.

“Tam bir hastane gibi”

Yeni açacakları semt polikliniğinin rahat ulaşılabilir bir alanda, modern bir görünüm içinde vatandaşa kaliteli bir sağlık hizmeti sunacağını kaydeden Başkan Öztürk, şunları söyledi:

“Mardin İl Sağlık Müdürlüğümüz ile birlikte güzel bir işbirliği projesi oluşturduk. Yukarı Mardin olarak bilinen Artuklu ilçemizin SİT Alanı, tarihi bölümünde sağlık hizmetlerine ulaşma konusunda sıkıntı yaşayan özellikle yaşlı, yatağa bağlı ve dezavantajı vatandaşlarımızın talepleri vardı. Bu talepler üzerine kurumlar arası işbirliği ile daha önce Telekom binası olarak hizmet sunulan oldukça da geniş bir alana sahip binayı belediye olarak kiralayarak vatandaşlarımıza sağlık hizmeti sunmak üzere çalışmalara başladık. Tam bir hastane gibi sağlık hizmeti sunulacak olan binanın içindeki düzenleme çalışmaları sürüyor. Ağustos ayında tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı planladığımız semt polikliniğimizde; tıpkı devlet hastanemizde olduğu gibi, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanından, çocuk hastalıkları doktoruna, genel cerrahından dahiliye uzmanına varana kadar. Sağlıklı beslenmeden, Anne –Bebek ilişkisi ve sağlıklı bebek gelişimine, kanser teşhis ve tarama sistemine varana kadar 2. ve 3. Kademe sağlık hizmetleri sunumu yapılacak. Aynı zamanda bu alanlarla ilgili her türlü röntgen ve tahlil tetkikleri de aynı binada gerçekleştirilebilecek. Belediyemizin yapmış olduğu bu hizmet aslında devlet hastanemizdeki polikliniklerin önündeki yığılma ve yoğunluklarının da önüne geçmiş olacaktır.”

Başkan vekili Öztürk, Ağustos ayında tamamlanarak 50 bine aşkın vatandaşa sağlık hizmet vermesi planlanan Artuklu Semt Polikliniği´nin uzman doktor ve yardımcı sağlık personelleri ile birlikte 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunacağını söyledi. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

CHP eski Mardin milletvekili Nurettin Yılmaz, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yılmaz'ın cenazesi vasiteyi gereği memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesinde toprağa verilecek.

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Mardin Saadet Partisi milletvekili adayı Mehmet Ali KILIÇ MGC'yi ziyaret etti

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018... TZOB Genel Başkanı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan´da Türkiye´de bir anayasa oylaması yapmadık mı? Millet o defteri kapattı. Artık bir parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil." dedi.

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

​Mardin´in Kızıltepe ilçesinde doğuştan işitme ve konuşma engelli olan genç, tek isteğinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir işte çalışmak olduğunu söyledi.

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Haci Abdulkadir Karaboğa Vefat Etti

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu