17 Ekim 2018 Çarşamba 17:38
 

KULLANILMAYAN MEVCUT BİNA GENÇLİK MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Kullanılmayan mevcut bina Gençlik Merkezine dönüştürüldü
24 Mayıs 2018 Perşembe 11:50

Kızıltepe´de, kullanılmayan bir bina Belediye tarafından restorasyon çalışmaları yapılarak Gençlik Merkezine dönüştürüldü.

Kızıltepe Belediyesi Tepebaşı Mahallesinde bulunan mevcut kullanılmayan bir binayı restore ederek, Gençlik Merkezi´ne dönüştürdü.

700 metrekare üzerine kurulu ve iki katlı olan bina, birbirinden farklı çalışmalarla gençlerin uğrak yeri haline geldi.

Ferah ve modern dekorasyonu ile gençlerin ilgi odağı olan Gençlik Merkezi hakkında değerlendirmelerde bulunan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, Gençlik Merkezi içerisinde kütüphane, cafe, bilgisayar laboratuarı, müzik ve resim odaları ile seminer salonu ve çalışma odasının bulunduğunu söyledi.

Gençlerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri güzel bir ortamın oluşturulduğunu ifade eden Odabaş, “Gençlerimiz burada hem boş zamanlarını değerlendirebilecek hem de okuyup araştırabilecekler. Sınav dönemlerinde burada daha rahat bir şekilde sınavlarına hazırlanabilecekler. Burası onlar için yeni bir alternatif, yeni bir çalışma alanı.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu