15 Aralık 2018 Cumartesi 12:04
 

KIZILTEPE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE 10 ÜNİTE DAHA

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 10 ünite daha
27 Kasım 2018 Salı 16:48

Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, İl dışından da bir çok hastayı kabul ederek bölgeye hitap etmeye başladı. Talepleri karşılamak için merkez yöneticileri bünyesine 10 ünite daha ekledi. Başhekim Davut Tacar, günde 900 hastaya hizmet verdiklerini söyledi.

 Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, bir bölge hastanesi olma yolunda ilerliyor. Hastane bünyesine 10 yeni ünite daha eklendi. Ünitelerin açılışına Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Murat Sinanoğlu, Başhekim Davut Tacar, Hastane Müdürü Necati Özçelik,   Müdür Yardımcısı Abdullah Akkaya, AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cemil Aydoğan, Daire Başkanı Dr. Selim Ünverdi,  Mali işler Daire Başkanı Şeyhmus Alkan, Başkan Yardımcısı Mahmut Yıldız ve  İl Sağlık Müdürlüğü Basın Koordinatöre İbrahim Erol katıldı.

 

Hastane hakkında bilgiler veren Davut Tacar, " Merkezimize 25 Ocak 2018 tarihinde Başhekim olarak atandım. Göreve geldiğimde merkezimiz ile ilgili bir çok eksiklikleri tespit ettik. Sağlık Bakanlığı Kalite Standartlarına uygun bir program ve plan oluşturularak, vatandaşlarımıza en iyi ve kaliteli hizmete vermek için işe başladık. İl Sağlık Müdürümüz Saffet Yavuz´un desteklerini daima yanımızda gördük bunun için kendisine çok teşekkür ederim. Göreve başladığımda hemen hizmet binamıza ek olarak bakım ve onarımı yapılan kliniklerimizi faaliyete koyarak diş ünitelerimizin sayısını artırdık. Diş tedavisi amacıyla merkezimize başvuran hastaların muayene ve tedavilerinin yapıldığı odalarımız dörtlü, üçlü ve olarak hizmet veriliyordu. Bu da hekimlerimizin çalışma koşullarını zorlaştırıyor ve klinik içerisinde kaliteli hizmet verilemiyordu. Aynı anda sağlık personelleri ve hastalar ile birlikte klinik içerisin on kişiden fazla şahıs bulunmasına neden oluyordu. Bu tür bir durum hem kaliteli hizmet verilmesini engelliyor hem de  hasta mahremiyet ihlali oluşturuyordu. Bunu da göz önüne alarak hemen odalarımızı tek hekim kliniğine çevirdik. Şu anda kliniklerimizin çoğu tek hekim ile hizmet verilmektedir." dedi.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu