23 Ocak 2018 Salı 06:37
 

KIZILTEPE'DE HALK OTOBÜSLERİ KAMERALI TAKİPTE

Kızıltepe'de Halk Otobüsleri Kameralı Takipte
29 Aralık 2017 Cuma 16:21

Mardin Kızıltepe ilçesinde şehir içi hatlarda yolcu taşıyan Özel Halk otobüsleri sefer halindeyken internet üzerinden 4 kamera ile izlenip denetleniyor.

Kızıltepe ilçesinde Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehir içi yolcu taşımacılığı yapan Kızıltepe Özel Halk Otobüsleri Derneğine bağlı 51 şehir içi aracı 4 kamera ile Dernek merkezinde izlenip takip altında tutuluyor.

Kapsamı ile bölgede bir ilk olan uygulama ile kayıt altına alınan ve 2 ay saklı tutulan görüntüler, Dernek yönetimine yapılan yolcu şikayetleri ve kaza gibi durumlarda kamera kayıtları kontrol edilerek gerçeği görme şansına sahip olduklarını aktaran Kızıltepe Özel Halk Otobüsleri Derneği Başkanı Zeynelabidin İncesu Şehir içinde yolcu taşımacılığı ile ilgili yaptığı açıklamada, Durak yetersizliği, cep durak ihtiyacı, durak işgali ve yolların bozukluğu ve sık kavislerden dert yanarak daha iyi hizmet vermek için bazı düzenlemelerin yapılması gerektiğine dikkat çekti.

 

“9 Hatta 51 aracımız yolcu taşımakta”

Yeni açılan Ğurs grup yolu hattı ile birlikte 9 hatta 51 otobüsün sabah saat 05.45 itibari ile yolcu taşımaya başladığını belirten İncesu şunları söyledi, ” Derneğimize bağlı 51 otobüsümüz 9 hatta şehir içi ve bağlantılı köylere yolcu taşıyıp hizmet vermekteyiz. Sabah saat 05.45 itibari ile başlayan seferlerimiz hat yoğunluğuna göre saat 19.00 ve 20.00’ye kadar sürerken Havaalanı hattı ise son sefer olarak saati 22.00 ye kadar sürmekte. Gün boyu hatların yoğunluğuna göre 10 ve 15 dakika da bir otobüslerimiz otogardan çıkış yaparken yoğunluk nedeniyle havaalanı hattındaki araçlarımız 3.buçuk dakika da bir sefer yapmakta.”

 

“Her araç 4 Kamera ile takip altında”

Daha kaliteli ve konforlu hizmeti kendileri de istediklerini ancak kendilerini aşan bazı sebeplerden dolayı da şikayetlere maruz kaldıklarını belirten İncesu, “ Dernek yönetimi olarak araç sahipleri ile aldığımız ortak karar ile 51 otobüsümüz hatta olduğu sürece boyunca her araç 4 kameradan internet üzerinden canlı yayın ile takip edilmekte ve doğabilecek şikayetler için görüntüler kayıt altına alınıp muhafaza edilmekte.

 

“Daha iyi hizmet için Belediye Devreye girmeli”

Yılbaşından itibaren Büyükşehir Belediyesi işbirliği aşamalı olarak ile Akbil uygulamasına geçeceğiz. Ancak yol güzergahlarındaki bazı yolların bozuk olmasının yanında sık aralıklarla vatandaşın evinin işyerinin önüne yaptığı kavislerden dolayı hem yolcu rahatsız olmakta hem de araçların aksamları ve lastiklerini yıpratmakta. Yine yol üzerindeki durak yetersizliği ve durakların sürekli otopark yerine kullanılıp işgal edilmesi nedeniyle yolcuları tehlikeli olduğu halde cadde ortasında indirip-bindirme zorunda kalıyoruz. Ayrıca bazı duraklarımız Trafik ışıklarının bulunduğu kavşaklara yakın olması nedeniyle yolcular için tehlike arz etmekte. Yetkililerden bu sorunlarla beraber Cep durak uygulaması ve yol yoğunlukları için alternatif yol konusunda çözüm bulmasını bekliyoruz. ”

 

Otobüslere binerken çocuk arabalarının kapatılması için anne ve babalara çağrıda bulunarak açık bir arabanın araç içinde belli bir alanı işgal etmesinin yanında yolcuların hareketini ve iniş-binişlerini aksatıp engel olduğunu belirten Dernek başkanı Zeynelabidin İncesu Araçlara bedava binen engelli sayısının çokluğundan yakınarak çok sayıda engelli kartı taşıyan yolcu ile karşılaştıklarını belirterek, “Gerçek engelli olanlarla bir sorun ve sıkıntımız yok. Hiçbir engeli bulunmadığı halde nasıl oluyorsa engelli kartı bulunduran çok sayıda yolcu ile karşılaşıyoruz ve nerdeyse tamamı % 40 engelli raporu almış olmaları dikkat çekeci.” Şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI VE BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN BARIŞ MESAJI

MGC  BAŞKANI  VE BARIŞ AKTİVİSTİ AYDOĞAN BARIŞ MESAJI

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Barış Aktivisti Cemil Aydoğan Barış Mesajı yayınladı

BASIN YAYIN ENFORMASYON BÖLGE MÜDÜRÜ GÜVEL MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

BASIN YAYIN ENFORMASYON BÖLGE MÜDÜRÜ GÜVEL MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

BAŞBAKANLIK BASIN YAYIN ENFORMASYON BÖLGE MÜDÜRÜ ERDOĞAN GÜVEL VE ŞUBE MÜDÜRÜ ZİKRULLAH KARABULUT BARIŞ AKTİVİSTİ VE MGC BAŞKANI "CEMİL AYDOĞANA" CEMÍYETİN YENİ BİNASINDA MUSTAFA KAMALIN BASIN ÖDÜLÜNÜ VERDİLER.

Kızıltepe'de bin 700 hastaya sağlık hizmeti

Kızıltepe'de bin 700 hastaya sağlık hizmeti

Kızıltepe Belediyesi Sağlık Yaşam Merkezi 2 mahallede 747 haneyi ziyaret ederek, bin 700 hastaya sağlık hizmeti verdi.

Mardin Ovası’nda kuraklık tehlikesi büyüyor

Mardin Ovası’nda kuraklık tehlikesi büyüyor

Türkiye’de son yılların en kurak kış mevsimi yaşanıyor. Kuraklık nedeniyle Mardin Ovasındaki çiftçiler zor günler geçirirken, tarlalardaki buğday tohumları toprak altında kaldı.

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri Gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri Gazetecilerle bir araya geldi

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle il ve ilçelerde görev yapan gazetecilerle bir araya geldi.

Kızıltepe'de kuş gribi vakası: 609 kanatlı hayvan itlaf edildi

Kızıltepe'de kuş gribi vakası: 609 kanatlı hayvan itlaf edildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kuş gribine rastlanması üzerine, köydeki tüm tavuk, kaz, ördek ve hindiler itlaf edildi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu