14 Ağustos 2018 Salı 18:30
 

KIZILTEPE’DE UYUŞTURUCU SATTIĞI BELİRLENEN 5 KİŞİ TUTUKLANDI

Kızıltepe’de Uyuşturucu sattığı belirlenen 5 kişi tutuklandı
08 Kasım 2017 Çarşamba 09:56

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonunda gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklandı.

Kızıltepe’de uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan 2 operasyonunda gözaltına alınan 12 kişiden 5'i tutuklanırken zanlılarla birlikte 777 adet ecstasy hap, 15.1 gram esrar ve bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünden tarafından operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Kızıltepe İlçe emniyet müdürlüğü görevlilerimizce ‘uyuşturucu madde ticaretinin önlenmesine’ yönelik yürütülen çalışma neticesinde; 777 adet Ecstays hap ile 15.1 gram esrar maddesi ele geçirilmiştir.

Olaylarla ilgisi olduğu tespit edilen 8 şüpheli yakalanarak gözaltına alınmış, bu şahıslardan 2’si tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir. Şahısların alınan ifadelerinde uyuşturucu satışı yaptıkları tespit edilen 4 şüpheli şahıs daha 02.11.2017 tarihinde ilimizde yapılan eş zamanlı operasyonlar ile yakalanarak gözaltına alınmıştır. Bu şahısların ikametlerinde yapılan aramalarda ise bir adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir. 06.11.2017 tarihinde şahıslar adli makamlara sevk edilmiş olup, şahıslardan 3 tutuklamış bir şahıs ise serbest bırakılmıştır.” 

Sağlıklı bir gelecek ve Terör örgütlerinin finans kaynakları olan uyuşturucu madde ticaretini engelleme konusunda mücadelemiz kararlılıkla devam etmekte ve gerekli tüm tedbirler alınmaktadır.

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu