14 Ağustos 2018 Salı 18:26
 

KIRAATHANESİNDE 40 YILDIR SİGARA İÇTİRMİYOR

Kıraathanesinde 40 yıldır sigara içtirmiyor
23 Temmuz 2018 Pazartesi 10:20

Mardin'de işlettiği kıraathanesinde 40 yıldır sigara içtirmeyen esnafa, Yeşilay Cemiyeti tarafından teşekkür belgesi verildi.

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde 40 yıla yakın süreden beri kıraathane işleten Mehmet Çabşek'in, bu süre zarfında işletmesinde müşterilerine sigara içtirmediği ortaya çıktı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Abdulsamet Yılmaz ve Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Çabşek'i ziyaret ederek, bu örnek davranışından dolayı kendisine teşekkür belgesi verdi. 

Uzun bir zamandan beri sigara yasağına uyduğunu ve müşterilerine içeride sigara içtirmediğini belirten Çabşek, "Ben 40 yılı aşkın bir süreden beri Mardin'de kahvecilik yapıyorum. Çevremde tanınan bir esnafım. Yeşilay'ı faaliyetlerinden dolayı tanıyorum. Yeşilay'ın yapacakları bütün faaliyetlerin içinde bulunmak isterim. Sigara konusunda hassasiyetim vardır, kesinlikle içerine içtirmiyorum, müşterilerim de bu uygulamadan memnundurlar." dedi.

Günlüoğlu ise "Bizler Yeşilay camiası olarak kahvehane, lokanta gibi kapalı mekânlarda sigara içilmemesi arzusundayız. Bu yönde çalışmalarımız vardır. Zaman zaman bu yerleri ziyaret ederek kendilerine teşekkür belgesi veriyoruz, memnuniyetimizi belirtiyoruz. Mehmet usta da sigara yasağına riayet ettiği için kendisini ziyaret ettik, bu örnek davranışından dolayı kendisini kutladık ve kendisi için hazırladığımız teşekkür belgesini verdik. Diğer mekânlar için de aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyor ve diliyoruz." ifadelerini kullandı. 

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu