17 Ekim 2018 Çarşamba 17:34
 

KIRAATHANESİNDE 40 YILDIR SİGARA İÇTİRMİYOR

Kıraathanesinde 40 yıldır sigara içtirmiyor
23 Temmuz 2018 Pazartesi 10:20

Mardin'de işlettiği kıraathanesinde 40 yıldır sigara içtirmeyen esnafa, Yeşilay Cemiyeti tarafından teşekkür belgesi verildi.

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde 40 yıla yakın süreden beri kıraathane işleten Mehmet Çabşek'in, bu süre zarfında işletmesinde müşterilerine sigara içtirmediği ortaya çıktı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Abdulsamet Yılmaz ve Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Çabşek'i ziyaret ederek, bu örnek davranışından dolayı kendisine teşekkür belgesi verdi. 

Uzun bir zamandan beri sigara yasağına uyduğunu ve müşterilerine içeride sigara içtirmediğini belirten Çabşek, "Ben 40 yılı aşkın bir süreden beri Mardin'de kahvecilik yapıyorum. Çevremde tanınan bir esnafım. Yeşilay'ı faaliyetlerinden dolayı tanıyorum. Yeşilay'ın yapacakları bütün faaliyetlerin içinde bulunmak isterim. Sigara konusunda hassasiyetim vardır, kesinlikle içerine içtirmiyorum, müşterilerim de bu uygulamadan memnundurlar." dedi.

Günlüoğlu ise "Bizler Yeşilay camiası olarak kahvehane, lokanta gibi kapalı mekânlarda sigara içilmemesi arzusundayız. Bu yönde çalışmalarımız vardır. Zaman zaman bu yerleri ziyaret ederek kendilerine teşekkür belgesi veriyoruz, memnuniyetimizi belirtiyoruz. Mehmet usta da sigara yasağına riayet ettiği için kendisini ziyaret ettik, bu örnek davranışından dolayı kendisini kutladık ve kendisi için hazırladığımız teşekkür belgesini verdik. Diğer mekânlar için de aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyor ve diliyoruz." ifadelerini kullandı. 

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu