23 Ağustos 2017 Çarşamba 07:20
 
  • TL

  • TL

  • TL

KENT KONSEYİ ÇÖZÜM SÜRECİNİN KALDIĞI YERDEN BAŞLAMASINI İSTEDİ

Kent Konseyi çözüm sürecinin kaldığı yerden başlamasını istedi
15 Ekim 2015 Perşembe 15:10

Mardin Kent Konseyi tarafından yapılan basın açıklamasında gündem değerlendirmesi yapıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürütenMardin Kent Konseyi son birkaç aydır bölgede yaşanan şiddet olaylarına açıklama yaparak, ateşkes çağrısında bulundu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mardin Kent Konseyi olarak Son birkaç aydır özellikle 7 haziran seçimleri sonrası ülkemizde yaşanan şiddet ortamı toplumun tüm kesimlerini büyük bir korkuya sevk etmektedir. Hemen yanı başımızda yaşanan savaş, katliam, göç vs insanlık dramları ile benzeri durumların ülkemizde de yaşanma ihtimali korkularımızı büyütmektedir. Tarafların kendilerini çatışma ve şiddet üzerinden ifade etme stratejileri, toplum psikolojisinde travmalara yol açtığı gibi coğrafyamızın siyasal ,sosyal ve ekonomik çöküşüne de zemin hazırladığını belirtmek istiyoruz."

TÜM TARAFLARA EDİ BESE
Yaşanan çatışma ortamının özellikle bölge esnafına ve bölge ekonomisine zarar verdiği dikkat çekilen açıklamada, "Mardin kent konseyi olarak ülke istikrarının devam etmesi çözüm sürecine tekrardan başlanmasını, Halkımızın bu yaşadığı travmaların dikkate alınmasını, İradelerini savaştan çatışmadan şiddetten yana koyan tüm taraflara edi bese/ yeter artık. İki tarafında ellerini silahtan ve şiddetten çekmelerini, nerden geldiğine bakmadan sıkılan her kurşunu, patlatılan her bombayı, tarafların amasız/ fakatsız şiddeti sona erdirmeye ve silahları bırakmaya, Tüm tarafları sorunları siyasal ve yasal zeminde tartışmaya, demokratik hakların anayasal güvence altına alındığı bir Türkiye için çalışmaya davet ediyoruz."ifadelerine yer verildi.

DİĞER HABERLER

Mardin Havalimanı'nda yeni bir rekor daha

Mardin Havalimanı'nda yeni bir rekor daha

Uçak doluluk oranı açısından bölge illeri arasında en istikrarlı havalimanı olan Mardin Hava Limanı'nda temmuz ayında yaşanan yolcu yoğunluğu yeni bir rekoru getirdi. Temmuz ayında Mardin'den havalanan yolcu sayısında % 23'lük bir artış gerçekleştirildi.

Feci kaza'da ölenlerin isimleri belli oldu

Feci kaza'da ölenlerin isimleri belli oldu

Hendek ilçesi Çamlıca mevkiinde, meydana gelen trafik kazasında ölen 7 kişiden 4 kişinin kimlikleri belli oldu.

MTDF'den Başsağlığı Mesajı

MTDF'den Başsağlığı Mesajı

Sakarya'nın Hendek ilçesine bağlı Çamlıca mahallesi mevkisinde, bu sabah yaşanan acı haber ile ilgili Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu(MTDF) Baskanı İbrahim Aydın bir açıklama yaparak "Sakarya'da gerçekleşen trafik kazası hepimizi yasa boğdu. Hayatını kaybeden tarım işçilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum"dedi.

Hayatını kaybedenler için taziye çadırı kuruldu

Hayatını kaybedenler için taziye çadırı kuruldu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde tarım işçilerini taşıyan traktörün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada hayatını kaybeden 7 tarım işçisi, memleketleri Mardin ve Kızıltepe ilçesinde yarın toprağa verilecek.

AYDOĞAN NÍSAN TÖRENÍNDE KORDELA KESTÍ.

 AYDOĞAN NÍSAN TÖRENÍNDE KORDELA KESTÍ.

BARIŞ AKTÍVÍSTÍ VE MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN NÍSAN TÖRENÍNDE KORDELA KESTÍ.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN DERVİŞOĞLU'NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN DERVİŞOĞLU'NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN( KDGM) KAMU DÜZENİ VE GÜVENLİĞİ MÜSTEŞARI MUHAMED DERVİŞOĞLUYU MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu