18 Ekim 2018 Perşembe 23:10
 

"İLK KEZ BÖYLESİNE KALİTELİ YOLUMUZ OLDU”

06 Haziran 2018 Çarşamba 10:53

Artuklu ilçesine bağlı Haydar Mahallesi Muhtarı Mahmut Arı, köy yollarını ilk defa sıcak asfaltla tanışmasına vesile olan Artuklu Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk´e ve emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Haydar Mahallesi Muhtarı Mahmut Arı, Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk´ten bozuk olan yollarının yapılmasını istedi.

Muhtar Arı´nın bu talebini Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman´a ileten Öztürk, yolun asfaltlanması için aracılık etti. Muhtar Arı, sorunun çözümünde katkıda bulundukları için Artuklu Belediyesi yetkililerine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Köy yolunun tarihte ilk kez böylesine kaliteli bir sıcak asfalt yoluna kavuşmuş olmasının bütün köy sakinlerini sevindirdiğini kaydeden Muhtar Arı, köy halkının yaşadığı mutluluğu, köy halkı adına belediye yetkililerini ziyaret ederek teşekkür ettiğini söyledi.

Muhtar Arı, “Kısa süre önce yollarımızın bozukluğunu Artuklu Belediye Başkanımız Sayın Şakir Öner Öztürk Bey´e iletmiştim. Sayın Başkan, talebimizi uygun görmüş ve bize büyük ilgi alaka göstererek, sorunun çözümü için bizim adımıza Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman ile görüşmüştü. Başkan beyin sorunu yerinde görmesi ve sonradan da hemen Mardin Büyükşehir Belediyesi´yle çözüm için yaptığı görüşmeler yolumuzu köy tarihinde ilk kez böylesine güzel bir asfalt yola kavuşturmuş oldu. Bu sebeple başta Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Yaman´a, Artuklu Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Şakir Öner Öztürk´e, Kırsal Yollar Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanı Sinan Yıldırım ve ekibine özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz. Mahallemiz daha önce hiç görmediği hizmetlere kavuştu. Yapılan bu hizmetlerden ötürü bizler çok memnunuz. Allah hepsinden razı olsun” dedi. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu