23 Haziran 2018 Cumartesi 19:02
 

"İLK KEZ BÖYLESİNE KALİTELİ YOLUMUZ OLDU”

06 Haziran 2018 Çarşamba 10:53

Artuklu ilçesine bağlı Haydar Mahallesi Muhtarı Mahmut Arı, köy yollarını ilk defa sıcak asfaltla tanışmasına vesile olan Artuklu Belediyesini ziyaret ederek, Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk´e ve emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Haydar Mahallesi Muhtarı Mahmut Arı, Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk´ten bozuk olan yollarının yapılmasını istedi.

Muhtar Arı´nın bu talebini Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman´a ileten Öztürk, yolun asfaltlanması için aracılık etti. Muhtar Arı, sorunun çözümünde katkıda bulundukları için Artuklu Belediyesi yetkililerine teşekkür ziyaretinde bulundu.

Köy yolunun tarihte ilk kez böylesine kaliteli bir sıcak asfalt yoluna kavuşmuş olmasının bütün köy sakinlerini sevindirdiğini kaydeden Muhtar Arı, köy halkının yaşadığı mutluluğu, köy halkı adına belediye yetkililerini ziyaret ederek teşekkür ettiğini söyledi.

Muhtar Arı, “Kısa süre önce yollarımızın bozukluğunu Artuklu Belediye Başkanımız Sayın Şakir Öner Öztürk Bey´e iletmiştim. Sayın Başkan, talebimizi uygun görmüş ve bize büyük ilgi alaka göstererek, sorunun çözümü için bizim adımıza Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Yaman ile görüşmüştü. Başkan beyin sorunu yerinde görmesi ve sonradan da hemen Mardin Büyükşehir Belediyesi´yle çözüm için yaptığı görüşmeler yolumuzu köy tarihinde ilk kez böylesine güzel bir asfalt yola kavuşturmuş oldu. Bu sebeple başta Sayın Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mustafa Yaman´a, Artuklu Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Şakir Öner Öztürk´e, Kırsal Yollar Yapım, Bakım ve Onarım Daire Başkanı Sinan Yıldırım ve ekibine özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyoruz. Mahallemiz daha önce hiç görmediği hizmetlere kavuştu. Yapılan bu hizmetlerden ötürü bizler çok memnunuz. Allah hepsinden razı olsun” dedi. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

CHP eski Mardin milletvekili Nurettin Yılmaz, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yılmaz'ın cenazesi vasiteyi gereği memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesinde toprağa verilecek.

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Mardin Saadet Partisi milletvekili adayı Mehmet Ali KILIÇ MGC'yi ziyaret etti

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018... TZOB Genel Başkanı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan´da Türkiye´de bir anayasa oylaması yapmadık mı? Millet o defteri kapattı. Artık bir parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil." dedi.

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

​Mardin´in Kızıltepe ilçesinde doğuştan işitme ve konuşma engelli olan genç, tek isteğinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir işte çalışmak olduğunu söyledi.

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Haci Abdulkadir Karaboğa Vefat Etti

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu