15 Aralık 2018 Cumartesi 12:05
 

İLÇEMİZDE ATLETİZİM SPORU GEÇMİŞİNİ ARIYOR

İLÇEMİZDE ATLETİZİM SPORU GEÇMİŞİNİ ARIYOR
03 Aralık 2018 Pazartesi 11:17

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetti Başkanı Cemil Aydoğan 44 yıl önce Atletizim yarışmasında çekilen bir fotoğrafını paylaştı .

Beden Öğretmeni Olan Aydoğan Bir çok spor dalında birinciliği elde ederek bir çok başarıya imza atmıştı.
Mgc Başkanı Aydoğan fotoğraf karesi ile ilgili şunları söyledi. 
“44 yıl sonra bu fotoğraf karesini bularak bana gönderen sevgili kardeşim Hikmet Ölçer'e teşekkür ediyorum.
Bu fotoğraf karesi çok şeyler ifade ediyor.Kızıltepe lisesini temsilen güneydoğuda 3 yıl boyunca 16 defa yarıştım tüm yarışmaları kazanarak birinci oldumBu yarışma 5000 metrede güneydoğuda seçkin 150 atlet arasında liseler arası grup şampiyonasında Türkiyede belkide dünya tarihinde emsali olmayan bir yarıştı.
5000 metrede 1000 metre ara fark atarak birinci olduğum yarışın foto karesidir.Yarışı bitirdiğimde düz asfalta geride hiç bir atlet gözükmüyordu.Dönemin Atletizm federasyonu antrenörü rahmetli Besim Aybars Mardin Valisine benimde tanık olduğum söylediği bir sözü unutmak mümkün değildir.
Besim hoca şöyle diyordu yaşamım boyunca yüzlerce uluslararası yarışma izledim.Böylesi bir yarışmayı görmediğini söylüyordu.Kızıl Cemil Şimdiye kadar 5000 metrede 1000 metre fark atarak,tarihte Atletizmin kralı, kral peygamber Hz Davut'an sonra gelmiş geçmiş en büyük efsanevi atlet'ir diyordu.
O dönem birileri elimde tutsaydı bugün almış olduğum ödüllerin içinde bir Dünya veya olimpiyat şampiyonluk madalyasıda bulunmuş olacaktı.
Yaşım 63 bugünde Allahın inancına dayalı olarak İnsan hakları Barış ve Demokrasi mücadelesinde Emperyalist sistem ve uşaklarına karşı Mazlum halkların özgürlük mücadelesinde 44 yıl önceki efsanevi yarışta olduğu gibi aynı Azim irade vijdan muhasebesi ve cesareti halen kendimde görüyorum.
Tüm halkımızın bunu bilmesini istiyorum.”Şeklinde konuştu.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu