01 Mayıs 2016 Pazar 20:22
 
  • TL

  • TL

  • TL

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN 1 MAYISI KUTLADI.

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN 1 MAYISI KUTLADI.

BİR MAYIS İŞÇİ SINIFININ BAYRAMINI KUTLUYORUM.

Kızıltepe'de Dur İhtarına Uymayan Araca Uyarı Ateşi Açıldı

Kızıltepe'de Dur İhtarına Uymayan Araca Uyarı Ateşi Açıldı

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde dur ihtarına uymayan şüpheli araca uyarı ateşi açıldı.

Demirtaş, ABD'ye Sık Ziyaretinin Nedenini Anlattı: Bizi Bizden Dinlesinler

Demirtaş, ABD'ye Sık Ziyaretinin Nedenini Anlattı: Bizi Bizden Dinlesinler

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Washington'a son dönem sık gitmesiyle ilgili "Bizi başkalarından dinlemek yerine bizden dinlemeleri iyi olur" dedi.

Gaziantep'te Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 1 Polis Şehit, 23 Yaralı

Gaziantep'te Bomba Yüklü Araçla Saldırı: 1 Polis Şehit, 23 Yaralı

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırıda 1 polis şehit olurken, 19'u polis 23 kişi de yaralandı.

TBB BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU MARDİNDE.

TBB BAŞKANI METİN FEYZİOĞLU MARDİNDE.

Midyat girişinde mardin baro başkanı çelebi arazın polis tarafından 40 dakika gözaltına alınması 've nusaybinde avukat büro 've evlerinin kapılarını balyozlarla kırarak işyerlerini dağıtmaları na tepkiler giderek büyüyor.mardin cumhuriyet baş savcısı mehmet özer de olayın takipçisi olacağını açıkladı.

Kılıçdaroğlu: Baykal, Kaseti Kimin Servis Ettiğini Biliyor

Kılıçdaroğlu: Baykal, Kaseti Kimin Servis Ettiğini Biliyor

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Deniz Baykal'a yapılan kaset komplosuyla ilgili, "Deniz Baykal kaseti ile ilgili bir kumpas var. Sayın Baykal da kaseti kimin servis ettiğini biliyor" dedi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu