27 Mart 2015 Cuma 12:12
 
  • 2,6157 TL

  • 2,8294 TL

  • 100,1387 TL

  • 80.407

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

İHD'den Valiliğe Sürece zarar veriyor suçlaması

İHD'den Valiliğe Sürece zarar veriyor suçlaması

Mardin Valiliğini suçlayan bir açıklama yapan İnsan Hakları Derneği Mardin Şubesi Yeni valinin göreve gelmesi ile bazı uygulamaların çözüm sürecine verdiğini ileri sürdü

Kızıltepe 'de Aram Yayınevi'nin standı açıldı

Kızıltepe 'de Aram Yayınevi'nin standı açıldı

Kitaplarının halkla buluşmasını kolaylaştırmak amacıyla bölgenin tüm illerinde stant açacak olan Aram Yayınevi ilk durağı Kızıltepe'de kitapseverler ile buluştu.

onarımı yapılmayan yola fidan diktiler

onarımı yapılmayan yola  fidan diktiler

Midyat ­Estel yolunun bit türlü onarılmamasına tepki gösteren bazı vatandaşlar, yolda oluşan çukurlara çam fidanı dikti

Suriye Ordusu'ndan kaçan üç asker sınırda yakalandı

Suriye Ordusu'ndan kaçan üç asker sınırda yakalandı

Mardin’de yurt içine yasa dışı yollardan girmeye çalışan ve Suriye ordusundan kaçan 3 asker ve bir asker eşi sınırda yakalandı.

Muslim: Kobanê barış isteyen herkesindir

Muslim: Kobanê barış isteyen herkesindir

Kobanê'ye 25 kamyon gıda ve giyecek ihtiyacı ile birlikte geçen Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Ahmet Türk ve Februniye Akyol Akay, Kanton yetkilileri ile görüştü. Heyeti karşılayan Kobanê Kantonu Başkanı Enver Muslim, "Kobanê yalnız Kürtlerin değildir. Demokrasi, barış isteyen herkesindir

Mardin`de arabuluculuk dönemi

Mardin`de arabuluculuk dönemi

Türkiye genelinde 60 ilde uygulanan arabuluculuk sistemi Mardin’de uygulanmaya başland

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu