25 Eylül 2016 Pazar 03:13
 
  • TL

  • TL

  • TL

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN SUÇSUZ ÖĞRETMENLERİN GÖREVLERİNE İADE EDİLMESİNİ İSTEDİ.

AYDOĞAN SUÇSUZ ÖĞRETMENLERİN GÖREVLERİNE İADE EDİLMESİNİ İSTEDİ.

ÇALIŞMA BAKAN YARDIMCISI VALI VE STK BAŞKANLARININ KATILDIĞI TOPLANTIDA BARIŞ AKTIVISTI VE MEZOPOTAMYA GAZETECIÍLER CEMIYETÍ BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN AÇIĞA ALINAN ÖĞRETMENLER SORUNUNU GÜNDEME GETÍRDÍ.

Mardinli ilk hacı kafilesi salavatlarla karşılandı

Mardinli ilk hacı kafilesi salavatlarla karşılandı

Suudi Arabistan'da hac farizasını yerine getiren Mardin'in ilk hacı kafilesi Mardin Havalimanında salavatlarla karşılandı.

GSS borcu olanlar dikkat

GSS borcu olanlar dikkat

Daha önce gelir testine gitmediği için genel sağlık sigortası borcu olanlar, sağlanan ikinci bir imkanla gelir testine başvurabilecek. Borcundan dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamayan GSS borçluları yeni düzenleme ile 2 Ocak tarihine kadar gelir testine başvurabilecek.

Mardin ASP İl Müdürlüğü basınla bir araya geldi

Mardin ASP İl Müdürlüğü basınla bir araya geldi

Aile ve Sosyal Politikalar Mardin İl Müdürlüğü, yaptıkları faaliyet ve çalışmalarını kamuoyu ile paylaşmak üzere kentte görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileriyle ilk defa bir araya geldi.

Adil Öksüz Gözaltındayken Telefon Kullanmış

Adil Öksüz Gözaltındayken Telefon Kullanmış

FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz'ün gözaltında bulunduğu sırada cep telefonunu kullandığı ve çeşitli görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

ABD Savunma Bakanı: Suriyeli Kürtlere Silah Vermeye Devam Edeceğiz

ABD Savunma Bakanı: Suriyeli Kürtlere Silah Vermeye Devam Edeceğiz

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Suriyeli Kürtlere silah verdiklerini ve desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu