28 Temmuz 2014 Pazartesi 21:25
 
  • 2,1003 TL

  • 2,8230 TL

  • 88,2005 TL

  • 84.218

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

MGC den IHD İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

MGC den IHD İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

İnsan Hakları Derneği Mardin Şube Başkanlığı 25.07.2014 Tarihinde Mardin de Görev Yapan Gazetecilerle ilgili Mesnetsiz ve Talihsiz Bir Açıklama Yapmıştır.

KIZILTEPE HALKINDAN SURİYELİLERE TEPKİ

KIZILTEPE HALKINDAN SURİYELİLERE TEPKİ

Kızıltepe' deki gerginlik bu akşamda sürdü dün suriyeli vatandaşla kızıltepeli bir gencin arasında çıkan tartışma bu akşam toplanan kızıltepeli gençler park kahve ve çarşı merkezinde dolaşarak suriyeli vatandaşlarının bulundukları yerde taktaklayarak kovalıyordular özgürlük meydanında şiir konuşması yapan şair renas jiyan da konuşma yaptığı esnada grubun parka girmesiyle konuşmasına ara verdi

MARDİN VALİSİ TAŞKESEN DEN BAYRAM MESAJI

MARDİN VALİSİ TAŞKESEN DEN BAYRAM MESAJI

“24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı”İle İlgiliKutlama Mesajı

MGC BAŞKANINDAN BAYRAM MESAJI

MGC BAŞKANINDAN BAYRAM MESAJI

MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINDA EVRENİN HAKİMİ YÜCE ALLAH'TAN TÜM İNANÇLI İNSANLARI AFFETMESİNİ DİLİYORUM.BU BAYRAMDA EVRENİN SAHİBİNDEN ROJAVA KÜRT BÖLGESİ. KÜRDİSTAN IRAK VE GAZZEYE İNSANLIK DIŞI VAHŞİ BİR SALDIRI YÜRÜTEN TAŞARON İŞID ÇETELERİ VE İSRAİL SİYONİSTLERİ Nİ HEZİMETE UĞRATMAK DİLEĞİ İLE İSLAM ALEMİNE ORTA DOĞU HALKLARINA VE TÜM İNSANLIĞA BARIŞ VE HOŞGÖRÜ GETİRMESİNİ DİLİYOR VE HALKIMIZIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM, EN DERİN SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM .

ASİ, resmiyet kazanan ‘eşbaşkanlık’ toplantısına katıldı

ASİ, resmiyet kazanan ‘eşbaşkanlık’ toplantısına katıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, “Eş başkanları çalışma yönetmenliği”ni BDP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla meclisten geçirerek, eş başkanlık sistemini resmiyete döktü. Yönetmenliğe itiraz eden AKP’li üye, eş başkanlığın kendileri açısından “lüks” olduğunu savundu.

STKP Gençlik Kolları İsrailin Gazze Saldırılarını Kınadı

STKP Gençlik Kolları İsrailin Gazze Saldırılarını Kınadı

Kızıltepe STK Platformu Gençlik Kolları Son Günlerde İsrailin Gazze’ye Açtığı Savaşa Tepki Göstermek Amacıyla Olağan Üstü Toplandı. Toplantıda Yönetim Adına Açıklama Yapan Kızıltepe STK Gençlik Kolları Başkanı Onur Duva;

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu