23 Ekim 2016 Pazar 04:19
 
  • TL

  • TL

  • TL

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

Musul Operasyonuna Katılan Kadın Peşmergeler Cephede Fotoğraflandı

Musul Operasyonuna Katılan Kadın Peşmergeler Cephede Fotoğraflandı

Musul operasyonuna katılan kadın Peşmergelerin cephe hattından görüntüleri geldi. Kadın Peşmergelerin komutanı Hesibe Azad IŞİD'in kendilerinden korktuğunu söyledi.

ABD: Türkiye, Irak'ın Prensiplerine Aykırı Harekette Bulunmuyor

ABD: Türkiye, Irak'ın Prensiplerine Aykırı Harekette Bulunmuyor

ABD yönetimi, Türkiye'nin Musul'daki askeri varlığıyla Irak merkezi hükümetinin prensiplerine aykırı bir harekette bulunmadığını açıkladı.

Kadın Hakim İtirafçı Oldu, Serbest Kaldı, Albay Eşini Deşifre Etti

Kadın Hakim İtirafçı Oldu, Serbest Kaldı, Albay Eşini Deşifre Etti

Kara Harp Okulu Kurmay Başkanı Albay İlhami Polat'ın meslekten ihraç edilen hakim eşi Suzan Polat, itirafçı oldu, serbest kaldı. Hem eşini, hem de TSK içindeki 20 subayı deşifre etti.

MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN GAZETECÍLER GÜNÜNÜ KUTLADI

MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN GAZETECÍLER GÜNÜNÜ KUTLADI

MGC BAŞKANI CEMÍL AYDOĞAN GAZETECÍLER GÜNÜNÜ KUTLADI

DİCLE ELEKTRİK TERMAL KAMERA DÖNEMİ !

DİCLE ELEKTRİK TERMAL KAMERA DÖNEMİ !

Dicle Elektrik Dağıtım sorumluluk bölgelerinde olası arızaları önceden belirleyerek, gerçekleşmeden önlemek için çıplak gözle yapılan kontrollerin yanında termal kameralardan da yararlanmak amacıyla Termal Kamera uygulamasına geçti.

İbadi: Musul Operasyonu Planladığımızdan Daha Hızlı İlerliyor

İbadi: Musul Operasyonu Planladığımızdan Daha Hızlı İlerliyor

Irak Başbakanı Haydar İbadi, Paris'teki Musul konferansında "Birlikler, bölgeye doğru beklediğimizden ve planladığımızdan daha hızlı bir şekilde hareket ediyor" dedi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu