03 Mart 2015 Salı 02:32
 
  • 2,5227 TL

  • 2,8222 TL

  • 97,9227 TL

  • 83.947

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

BARIŞ AKTİVİSTİ VE HDP MARDİN MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI CEMİL AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANI LOKMAN YAŞAR'I ZİYARET ETTİ

Sırrı Süreyya Önder 10 maddelik bildiriyi okudu

Sırrı Süreyya Önder 10 maddelik bildiriyi okudu

10 MADDELİK BİLDİRİYİ OKUDU-Demokratik siyaset tanımı ve içeriği-Demokratik çözümün ulusal ve yerel boyutlarının tanımlanması-Özgür vatandaşlığın yasal ve demokratik güvenceleri-Demokratik siyasetin devlet ve toplumla ilişkisi ve bunun kurumsallaşmasına ilişkin başlıklar-Çözüm Süreci'nin sosyoekonomik boyutları-Çözüm Süreci'nde demokrasi güvenlik ilişkisinin kamu düzenli ve özgürlükleri koruyacak şekilde ele alınması-Kadın kültür ve ekolojik sorunların yasal çözümleri ve güvenceleri-Kimlik kavramı ve tanımı ve tanınmasına yönelik anlayışın geliştirilmesi-Demokratik cumhuriyet ortak vatan ve milletin demokratik ölçülerle tanımlanması-Bütün demokratik hamle ve dönüşümleri içselleştirmeyi hedefleyen yeni bir anayasa

AYDOĞAN, HDP MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

AYDOĞAN, HDP MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ,İnsan Hakları Savunucusu ,2008 Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Danışmanı Cemil AYDOĞAN HDP den Aday Adayı oldu .

MGC ÜYESİ DENGİR FIRAT HDP’DE

MGC ÜYESİ DENGİR FIRAT HDP’DE

MGC ÜYESİ VE ONURSAL BAŞKANI DENGİR MİR MEHMET FIRAT HDP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Kızıltepe'de Dengbêjler divanı

Kızıltepe'de Dengbêjler divanı

Kızıltepe ilçesinde Şehit Ali Temel Kültür Merkezi tarafından kurulan Dengbêjler Divanı kuruldu.Kızıltepe'de bulunan Şehit Ali Temel Kültür Merkezi, yok olmayla karşı karşıya kalan dengbêjliği korumak amacıyla Dengbêjler Divanı kurdu. Kızıltepe Turgut Özal Mahallesi'nde yurttaşlarla bir araya gelen divana ilgi gösterilirken, Kültür Merkezi çalışanları, dengbêjliği yaşatmak ve korumak amacıyla kurdukları divanı her ay farklı bir mahallede kuracaklarını ifade etti. Gece geç saatlere kadar divanda dengbejler, klamlar seslendirdi.

Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı

Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı

Suriye’den kızıltepe`ye Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı Kızıltepe`de bin 770 adet 7.62 çapında Kaleşnikof fişeği ele geçirildi. Olay ile ilgili Suriye uyruklu iki şahıs tutuklandı.Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Suriye’den motosiklet ile Kızıltepe ilçesine Kaleşnikof mermisi getiren şahıslara operasyon düzenlendiği belirtildi.Açıklamada, Kızıltepe-Şenyurt istikametindeki yolda oluşturulan uygulama noktasına motosikletin gelmesi üzerine durdurularak yapılan aramada çuval içerisinde bin 770 adet 7.62 çapında Kaleşnikof fişeği ele geçirildiği ifade edildi.Açıklamanın devamında, Suriye uyruklu H.M.C (14) ve D.M.A (19) isimli şahısların çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kızıltepe Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildikleri kaydedildi

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu