01 Eylül 2015 Salı 17:04
 
  • 2,9205 TL

  • 3,2877 TL

  • 107,1814 TL

  • 73.578

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

Demirtaş: Seçimlerden önce karşılıklı ateşkes olmalı

Demirtaş: Seçimlerden önce karşılıklı ateşkes olmalı

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, “seçim döneminde sağlıklı, ayakları yere basan karşılıklı bir ateşkes süreci, seçim sonrasında da mutlaka şeffaf bir demokratik müzakere sürecine dönüşle başarılabilir. Başka türlü kalıcı barışa ulaşmak çok mümkün değil” dedi

Eşbaşkanlar Ası ve Salman “1 Eylül Dünya Barış Günü” mesajı

Eşbaşkanlar Ası ve Salman “1 Eylül Dünya Barış Günü” mesajı

Kızıltepe Belediyesi Eşbaşkanları İsmail Ası ve Leyla Salman, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayınladılar.

MGC Başkanı ve Barış Aktivisti Aydoğan Dünya barış günü mesajı yayınladı

MGC Başkanı ve Barış Aktivisti Aydoğan Dünya barış günü mesajı yayınladı

MGC başkanı ve Barış Aaktivisti Cemil Aydoğan 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeni ile mesaj yayınladı

HDP'li bakanlar İmralı tecridini Bakanlar Kurulu'na taşıyacak

HDP'li bakanlar İmralı tecridini Bakanlar Kurulu'na taşıyacak

HDP'li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, bugün toplanacak olan ilk Bakanlar Kurulu toplantısında PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridi gündeme getireceklerini söyledi.

Kalkınma Bakanı Doğan: Türkiye’nin öncelikli konusu kanın durması

Kalkınma Bakanı Doğan: Türkiye’nin öncelikli konusu kanın durması

Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Türkiye’nin öncelikli temel konusunun kanın durması olduğunu belirterek, ülke çocuklarının bir hiç uğruna canlarını vermesini kabul edilemez olduğunu söyledi.

Eşbaşkanlar Tutuklandı!

Eşbaşkanlar Tutuklandı!

Nusaybin Belediye Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP Eş Başkanı Zinet Alğan alğan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Mardin E tipi cezaevine konuldu

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu