01 Eylül 2014 Pazartesi 16:36
 
  • 2,1592 TL

  • 2,8374 TL

  • 89,3367 TL

  • 80.637

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

İpek Yolunda Temizlik çalışmaları başlandı….

İpek Yolunda Temizlik çalışmaları başlandı….

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından İpek Yolunda Temizlik çalışmalarına başlandı.

Peşmerge o emri bekliyor

Peşmerge o emri bekliyor

Peşmerge ve Irak ordusu, günlerdir kuşatma altında tuttuğu IŞİD'in elinde olan Zumer ve Celevla bölgelerine ilerleme hazırlıklarının sürdüğünü ve saldırı emri beklediklerini duyurdu.

Zafer Coşkusu Güneydoğu'da

Zafer Coşkusu Güneydoğu'da

Belediye'nin ÇELENGİ ORTADA KALDI Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlama törenleri, Kaymakam Abdülhalim Can ve Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Hamit Arslanoğlu'nun Atatürk büstüne çelenk bırakması ile başladı.

Kızıltepe'deki Olaylarda 9 Kişi Gözaltına Alındı

 Kızıltepe'deki Olaylarda 9 Kişi Gözaltına Alındı

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, dün yaşanan olaylarla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Aydoğan; meslektaşımız Adıyaman, derhal serbest bırakılsın

Aydoğan; meslektaşımız Adıyaman, derhal serbest bırakılsın

Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı ve 2014 Nobel barış ödülü adayı Cemil Aydoğan, gazeteci Ali Adıyaman’ın derhal serbest bırakılmasını istedi.

Dicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün elektirk kesintisini böyle açıkladı

Dicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün elektirk kesintisini böyle açıkladı

Dedaş: Kesintilerin Sebebi Aşırı Tüketim Ve Borcunu Ödemeyen AbonelerDicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ve yaşanan toplumsal olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Doğu'da Urfa, Mardin gibi 6 kente elektrik enerjisi sağlayan Dicle Elektrik Sözcüsü Gökay Üstün, 6 kentte tüketilen elektriğin Türkiye ortalamasının 2.2 katı olduğunu belirtti. Üstün, "Özellikle yılın bazı dönemlerindeki aşırı tüketimi mevcut altyapı kaldırmıyor. Yaşanan kesintilerin sebebi aşırı tüketim ve borcunu ödememekte ısrarcı olan abonelerimizdir" diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu