15 Eylül 2014 Pazartesi 12:26
 
  • 2,2196 TL

  • 2,8684 TL

  • 88,2694 TL

  • 77.864

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

Müftü Coşkun'dan Hac Açıklaması

 Müftü Coşkun'dan Hac Açıklaması

Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, hac ibadetiyle ilgili açıklamalarda bulundu İnsanlar için kurulan ilk ibadet evinin Mekke'de alemlere rahmet ve hidayet kaynağı olarak inşa edilen Kabe olduğunu hatırlatan Coşkun, haccın mali bir ibadet olduğu gibi maddi ve manevi, dünyevi ve uhrevi, ferdi ve içtimai boyutları olan bir ibadet olduğunu söyledi. Coşkun, "Hac ibadetinde zaman kadar, mekan unsuru da büyük önem arz eder. Hac, Allah'a, peygamberlere, ahirete iman gibi inanç esaslarını pekiştirmekte ve Müslümanlara takva, sabır, sevgi, saygı, kardeşlik, fedakarlık, cömertlik gibi ahlaki güzellikleri kazanma ve yaşama imkanı sunmaktadır" dedi.

Nusybin'e Havan Topu Düştü

 Nusybin'e Havan Topu Düştü

Suriye'nin kamışlo kentine bağlı Tılhamis köyünde yaşanan çatışmalar sırasında atılan havan toplarının şarapnel parçaları Mardin'in Nusaybin ilçesine düştü.

Kürtçe Öğretmenleri Açlık Grevlerini Sonlandırdı

 Kürtçe Öğretmenleri Açlık Grevlerini Sonlandırdı

Mardin Karayolları Parkı’nda atamalarının yapılmadığı gerekçesiyle 19 gün önce dönüşümlü olarak açlık grevi başlatan Kürtçe öğretmen adayları, eylemlerini sonlandırarak ‘Mektup Gönderme Kampanyası’ başlattı.

STK'lar Elektrik sorunu başbakana iletilsin

 STK'lar Elektrik sorunu başbakana iletilsin

Elektrik sorunu için uzlaşı toplantısıMardin'de faaliyet yürüten meslek odaları, STK ve muhtarlardan oluşan bir heyet, AK Parti İl Başkanı İbrahim Fide ile görüşerek elektrik sorunun çözümü için Başbakan Ahmet Davutluoğlu'na bir rapor sunulmasını talep etti.

Rojava ve Şengal için yardım kampanyası devam ediyor

 Rojava ve Şengal için yardım kampanyası devam ediyor

Kızıltepe Belediyesi’nin Rojava’la halkıyla dayanışma amaçlı başlattığı yardım kampanyası kapsamında toplanan 1 tır gıda maddesi,6 kamyon un bölgeye gönderilmek üzere Nusaybin sınır kapısına gönderildi

Mardin'de 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali Başladı

 Mardin'de 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali Başladı

Mardin'de, 18 ülkeden 80 sanatçının katıldığı 4. İM Uluslararası Sosyal Sirk Festivali başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu