23 Ağustos 2014 Cumartesi 00:36
 
  • 2,1785 TL

  • 2,8840 TL

  • 89,4211 TL

  • 78.930

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

Rojavalı 3 yaralı Kızıltepe'ye getirildi

Rojavalı 3 yaralı Kızıltepe'ye getirildi

Rojava'nın Dirbêsiyê kentinde bir iş yerinde çıkan yangında yaralanan 3 kişi, Kızıltepe Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Avrupa Êzidî Federasyonu’ndan Mardin Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Avrupa Êzidî Federasyonu’ndan Mardin Büyükşehir Belediyesine ziyaret

Êzidî Federasyonu heyeti, Êzidî yurttaşların durumu yerinde incelemek amacıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Êzidî heyeti adına konuşan Êzidî din alimi Şêx Hüseyin Ulucan, Êzidîlerin Şengal ve Laleş’te olmaları durumunda anlamlı olduğunu kaydederek, “Şengal Kürtlerin şerefidir. Bize yapılan ihanetleri de unutmayacağız. Kürtlerin direnişi artık tarihte altın harflerle yer almıştır” dedi.

Kızıltepe'de Olaylı Lice Protestosu

Kızıltepe'de Olaylı Lice Protestosu

Kızıltepe İlçesi'nde Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde Mahsum Korkmaz'ın heykelinin kaldırılması sırasında çıkan ve 1 kişinin öldüğü olayları protesto yürüyüşünde yüzleri maskeli grup polise, molotof ve havai fişek atınca, polis gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti.

Kızıltepe'ye gelen 25 Êzidî yurttaş halk evine yerleştirildi

Kızıltepe'ye gelen 25 Êzidî yurttaş halk evine yerleştirildi

(Kızıltepe'ye gelen 25 Êzidî yurttaş, belediye tarafından halk evine yerleştirildi. İnsanlık düşmanı Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) çetelerinin Musul kentine bağlı Şengal'e saldırmaları sonucu yaşam alanlarından kaçan Êzidî yurttaşların Kürdistan'a gelişleri devam ediyor. Federal Kürdistan Bölgesi tarafından Habur Sınır Kapısı üzerinden Şırnak'ın Silopi ilçesine gelen Êzidî yurttaşlar, burada sığınmacılar için oluşturulan çadır kentte yer olmamasından ötürü Kızıltepe ilçesine gönderildi. Burada belediye tarafından Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan Ferhat Kurtay Halk Evi hazırlanarak 25 Êzidî yurttaş yerleştirildi. Halk evine yerleştirilen Êzidî yurttaşların ihtiyaçları belediye ve halk tarafından giderilmeye çalışılırken, Êzidî yurttaşlara yoğun ilgi ve alaka gösterildi. Yarında 48 Êzidî yurttaşın Kızıltepe ilçesine gelmesi bekleniyor. Êzidî yurttaşların yerleştirilmesine ilişkin konuşan Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı İsmail Ası, Êzidî halkı için ellerinden gelen yardımı esirgemeyeceklerini ve talep olduğu takdirde diğer evleri de açmaya hazır olduklarını söyledi

Çiftçiler Mardin Nusaybin Yolunu Trafiğe Kapattı

Çiftçiler Mardin Nusaybin Yolunu Trafiğe Kapattı

Mardin'de bir grup çiftçi, Nusaybin ve Kızıltepe arasından geçen uluslararası İpek Yolunu trafiğe kapattı.

TOZ BULUTLARI KIZILTEPE’Yİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

TOZ BULUTLARI KIZILTEPE’Yİ OLUMSUZ ETKİLEDİ

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde aniden bastıran toz bulutu gündüzü adeta geceye çevirdi.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu