27 Mayıs 2016 Cuma 05:13
 
  • TL

  • TL

  • TL

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

MGC Başkanı Aydoğan; Bağımsız Kürdistan desteklenmelidir

MGC Başkanı Aydoğan; Bağımsız Kürdistan desteklenmelidir

ORTA DOĞUDA IRAK KÜRDİSTAN'IN BAĞIMSIZ BİR DEVLETİ BİRLEŞMİŞ MİLLETLERDE MUTLAKA TEMSİL HAKKINA SAHİP OLMALIDIR. KÜRT HALKI İÇİNDE SİYASİ ŞAHSİYETLERİ NE OLURSA OLSUN KÜRDİSTAN'IN BU TEMSİL SIFATINA KARŞI ÇIKANLARA DEMOKRAT VEYA VATANSEVER DEMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Rusya Suriye İçin Yeni Anayasa Hazırladı! Suriye'nin İsmi Değişiyor

Rusya Suriye İçin Yeni Anayasa Hazırladı! Suriye'nin İsmi Değişiyor

Rusya'nın Suriye'deki Anayasa görüşmeleri için hazırladığı taslağın tamamlandığı belirtildi. Taslağın ilk maddesinde Suriye Arap Cumhuriyeti'nin adı "Suriye Cumhuriyeti" olarak değiştiriliyor.

Ankara'ya Kötü Haber: F-35 Testleri 2018'e Kadar Yapılamayacak!

Ankara'ya Kötü Haber: F-35 Testleri 2018'e Kadar Yapılamayacak!

Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 9 ülkenin ortak konsorsiyumu tarafından üretilen F-35 savaş uçaklarının son testlerinin 2018'e kadar yapılamayacağı bildirildi.

İncirlik'ten PYD'ye Tam Destek! Tank Avcıları Devrede

İncirlik'ten PYD'ye Tam Destek! Tank Avcıları Devrede

IŞİD'in merkezi Rakka'ya yönelik önceki gün başlayan ve YPG'nin de katıldığı operasyon sürüyor. ABD liderliğindeki koalisyon güçleri de İncirlik'ten kalkarak IŞİD mevzilerini vuruyorlar

Yıldırım'dan İlk MKYK'ya Damga Vuran Sözler: Erdoğan Lider, Biz Ekibiyiz

Yıldırım'dan İlk MKYK'ya Damga Vuran Sözler: Erdoğan Lider, Biz Ekibiyiz

Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanı bu hareketin lideri, biz onun ekibiyiz. Tüm çalışmalar Cumhurbaşkanı'yla istişare içinde yürütülecek" dedi.

Akşener: Yargıtay Kararını Bugün Beklemiyordum

Akşener: Yargıtay Kararını Bugün Beklemiyordum

MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Yargıtay'dan çıkan kongre kararını bugün beklemediğini söyledi. Akşener, süreçte yaşadıkları adaletsizlikleri de tek tek anlattı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu