29 Kasım 2015 Pazar 01:45
 
  • 2,9298 TL

  • 3,1061 TL

  • 99,7734 TL

  • 75.638

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ Can DÜNDARA VERİLEN BU CEZA KABUL EDİLEMEZ

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ Can DÜNDARA VERİLEN BU CEZA KABUL EDİLEMEZ

"Can Dündar'a verilen bu ceza kabul edilemez Can Dündar'a verilen bu Ceza demokrasiden Yana olan tüm basın yayın kurumlarına verilmiş bir cezadır

Erdoğan, Putin'in Petrol İddiasına Çok Kızdı: Yazıklar Olsun

Erdoğan, Putin'in Petrol İddiasına Çok Kızdı: Yazıklar Olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet başkanı Putin'in "Türkiye IŞİD'den petrol alıyor" iddiasına "Diyorlar ki Türkiye DAEŞ'ten petrol alıyor. Yazıklar olsun" şeklinde yanıt verdi.

Türk İş Adamları Rusya'da Gözaltına Alındı!

Türk İş Adamları Rusya'da Gözaltına Alındı!

Rusya'da fuara "turist vizesi" ile giden 60 kişilik gruptaki iş adamları gözaltına alındı. Mahkemeye çıkarılan iş adamları hakkında toplama kampına gönderip sınır dışı etme kararı alındı.

Kadın Dayanışma Merkezi açıldı

Kadın Dayanışma Merkezi açıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın Politikaları Daire Başkanlığı, kadınlarla ilgili sosyal, psikolojik, kültürel ve ekolojik konulara yönelik sorunlara çözümler getirmeyi amaçlayan Kadın Dayanışma Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Derik'te de sokağa çıkma yasagı

Derik'te de sokağa çıkma yasagı

Derîk Kaymakamlığı, ilçede dün akşam meydana gelen olaylar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Bu akşam saat 17:00 kadar sürecek yasaklandı ilgili şu açıklamada bulunuldu.

Davutoğlu: Uçağın Vurulması Emrini Bizzat Ben Verdim

Davutoğlu: Uçağın Vurulması Emrini Bizzat Ben Verdim

AK Parti grubunda konuşan Başbakan Davutoğlu, Rus uçağının Türk jetleri tarafından vurulmasıyla ilgili "Emri bizzat ben verdim" açıklamasında bulundu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu