07 Temmuz 2015 Salı 03:21
 
  • 2,6834 TL

  • 2,9646 TL

  • 100,7183 TL

  • 82.366

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

YPG’li Eye için taziye çadırı kuruldu

YPG’li Eye için taziye çadırı kuruldu

Serêkaniyê'de DAİŞ çeteleriyle çıkan bir çatışmada yaşamını yitiren YPG'li Şemdin Eye (Serhildan Dêrik) için Adana’da taziye çadırı kuruldu.

Nusaybin'de Hendek Yürüyüşünden Sonra Olaylar Çıktı

Nusaybin'de Hendek Yürüyüşünden Sonra Olaylar Çıktı

Nusaybin'de Türkiye - Suriye sınırına kazılan hendekleri protesto etmek için düzenlenen meşaleli yürüyüş sonrası ilçede olaylar çıktı.

TRAFODA ÇIKAN YANGIN PANİĞE NEDEN OLDU

TRAFODA ÇIKAN YANGIN PANİĞE NEDEN OLDU

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde trafoda çıkan yangın paniğe neden oldu.

Kadın katliamları ve intiharları protesto edildi

Kadın katliamları ve intiharları protesto edildi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Kongreya Jinên Azad (KJA) Kızıltepe kadın meclisi, Kızıltepe’de genç bir kadının tavana asılı bulunması ve son zamanlarda artan cinayetler özgürlük meydanında yaptıkları basın açıklaması kınadı.

Kobanê için ilaç ve sağlık hizmeti seferberliği

Kobanê için ilaç ve sağlık hizmeti seferberliği

Mardin ve Şırnak Eczacı Odası Rojava'ya Kardeş Eli Yardım Kampanyası Komisyonu, Kobanê için ilaç ve tıbbi malzeme kampanyasını sürdürüyor.

HDP 'iki seçim'e de hazırlık yapıyor

HDP 'iki seçim'e de hazırlık yapıyor

HDP sadece koalisyonun kurulamaması durumunda erken seçime de, 2016'da yapılacak muhtemel bir baskın seçime de hazır. 2016 için gündemde CHP'nin de içinde yer alacağı bir 'demokrasi bloğu' planı da var.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu