26 Haziran 2016 Pazar 14:40
 
  • TL

  • TL

  • TL

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

AB'nin altı dışişleri bakanı olağanüstü toplandı

AB'nin altı dışişleri bakanı olağanüstü toplandı

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkma kararı almasının ardından AB'nin kurucu üsyesi olan altı ülkenin dışişleri bakanları olağanüstü toplantı yaptı.

AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI'NIN İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI'NIN  İFTAR YEMEĞİNE KATILDI

T.C CUMUBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN YİRMİ DÖRT KÜRT İLİNDE BENİMDE İÇİNDE OLDUĞUM İKİYÜZ ELLİ KÜRT KANAAT ÖNDERİNE ANKARADA CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE BİR İFTAR YEMEĞİ VERDİ

İran: Avrupa Birliği Çökmeye Başladı

İran: Avrupa Birliği Çökmeye Başladı

İngiltere'nin AB'den ayrılma kararını değerlendiren İran, Avrupa Birliği'nin çökmeye başladığını savundu. Durumun İran için "tarihi bir fırsat" olduğu ifade edildi.

Suriye Lideri Esad: Yeni Hükümet İçin Elektrik Bakanına Görev Verdi

Suriye Lideri Esad: Yeni Hükümet İçin Elektrik Bakanına Görev Verdi

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, yeni bir hükümet kurması için Elektrik Bakanı İmad Hamis'e görev verdi.

Erdoğan'ın Yollar Ayrılır Restine Avrupa'dan Rest Geldi

Erdoğan'ın Yollar Ayrılır Restine Avrupa'dan Rest Geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AB ile yolların ayrılabileceği restini çekmesinin üzerinden saatler geçmemişken Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Türkiye'yi eleştiren raporu kabul etti.

İngiltere, AB'de Kalıp Kalmama Kararı İçin Sandıkta

İngiltere, AB'de Kalıp Kalmama Kararı İçin Sandıkta

Birleşik krallık, bugün tarihinin en önemli oylaması için sandık başına gidiyor. İngiltere'de sandıktan ne sonuç çıkarsa çıksın AB açısından hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu