31 Temmuz 2015 Cuma 14:16
 
  • 2,7855 TL

  • 3,0583 TL

  • 97,1949 TL

  • 78.993

HAKKARİ ÇUKURCA'DA PKK SALDIRISI 26 ŞEHİT

Hakkari Çukurca'da PKK saldırısı 26 Şehit
19 Ekim 2011 Çarşamba 13:24

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi merkezindeki güvenlik birimleriyle sınırdaki askeri birliğe PKK'lı Gruplar ağır silahlarla eş zamanlı saldırı düzenledi.

 Çıkan çatışmada 26 asker şehit oldu, 22 asker yaralandı.PKK'lı kalabalık  gruplar saat 01.00'den itibaren Çukurca ilçe merkezindeki polis ve jandarma birimleriyle, ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Irak sınırının sıfır noktasında bulunan Kekliktepe bölgesindeki askeri birliğe ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma aralıklarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Hakkari başta olmak üzere çevredeki birliklerden Çukurca'ya takviye gönderildi.

200 PKK'LI SALDIRDI

PKK'lı Gruplar, önce Çukurca ilçe merkezindeki polis ve askeri alanlara, ardından da sınırın sıfır noktasında bulunan askeri birlik ve karakollara saldırı düzenlediği belirtildi. İlçe merkezi ile karakollara yapılan saldırının 200 kişilik bir PKK'lı grup tarafından gereçekleştirildiği öğrenildi.

TÜRK ASKERİ IRAK TOPRAKLARINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardından PKK'lı grubun özel birlikler tarafından takibe alındığı, 2 ayrı nokta sağlanan sıcak temasın ardından da Özel birliklerin bu iki noktadan sınırı geçerek Irak topraklarına girdikleri belirtildi.

ÇUKURCA'YA GİRİŞ-ÇIKIŞLAR KONTROL ALTINDA

Gece başlayan ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren çatışmaların ardandan Çukurca ilçe merkezine giriş ve çıkışlar da kontrol altına alındı.

KAZAN'DA OPERASYON

Bu arada en çok kayıpların olduğu Işıklı bölgesinde bulunan Kekliktepe ile yine sınırın sıfır noktasında bulunan Kazan vadisi ve Sabır Dağı bölgelerinde de yoğun bir operasyon sürdürülüyor. Kobra tipi helikopterlerin havadan destek sağladığı operasyon özel birlikler tarafından yürütüyor.

Abdullah Gül: Terörle sonuna kadar mücadele edilecek

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısına ilişkin, ''Bütün dünya şunu bilmeli ki; Türkiye azimli, kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacaktır. Sonuna kadar da bu işi bitirmek için elinden gelen her şeyi yapacaktır'' dedi.

 

Kazakistan gezisi iptal

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Başbakan Erdoğan'ın bugün yapacağı Kazakistan ziyareti iptal edildi.

DİĞER HABERLER

Diyarbakır'da patlama: 3 asker yaralı

Diyarbakır'da patlama: 3 asker yaralı

Diyarbakır'da seyir halindeki zırhlı askeri aracın geçişi sırasında mayın patladı. Patlamada 3 asker yaralandı.

Figen Yüksekdağ'a da soruşturma

Figen Yüksekdağ'a da soruşturma

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkında başlatılan soruşturmanın ardından bugün de Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığının HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ hakkında "Sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" sözlerinden dolayı soruşturma başlattığı bildirildi.

Sahte içki ve gıdalara el konuldu

Sahte içki ve gıdalara el konuldu

Mardin Valiliği kaçak yollarla getirilen ve ele geçirilen bir kısım gıda maddesinin imha edildiği açıkladı. Konuyla ilgili yapılan yazılı basın duyurusunda kaçak ve sağlıksız içkinin de aralarında yer aldığı gıdalarla ilgili şu bilgilere yer verildi.

MTDF Başkanı Öter: Şiddet herkes için kayıptır

MTDF Başkanı Öter: Şiddet herkes için kayıptır

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Mehmet Şerif Öter, son günlerde artan olaylarla ilgili yapığı açıklamada şiddetin herkes için kayıp, barışın ise herkes için kazanım olduğuna işaret etti.

Demirtaş'tan son dakika açıklması

Demirtaş'tan son dakika açıklması

HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, iki tarafın da ellerini tetikten çekerek müzakereye oturmaları gerektiğini söyledi.

Bu gece Mavi Ay’ı kaçırmayın

Bu gece Mavi Ay’ı kaçırmayın

Yüzyılda 5 kez meydana gelen doğa olayı Mavi Ay’ı bu gece göreceğiz.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu