04 Ağustos 2015 Salı 06:18
 
  • 2,7823 TL

  • 3,0462 TL

  • 97,6803 TL

  • 78.164

ESED KİMYASAL SİLAH KULLANDI ÇOCUKLAR ÖLDÜ

Esed kimyasal silah kullandı çocuklar öldü
21 Ağustos 2013 Çarşamba 12:28

Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta banliyösüne düzenlediği ve kimyasal silahların da kullanıldığı iddia edilen saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 635 kişi hayatını kaybetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), kentin Doğu Guta bölgesinde düzenlenen rejim güçlerinin saldırısında, Hammuriye'de 300, Arbin'de 78, Sepka'da 67, Keffar Batna'da 140 ve Muaddamiye'de 50 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bölgedeki sahra hastanelerinde tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu ifade eden LCC, olayı katliam olarak niteledi. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de rejim güçlerinin Meliyha, Cobar, Muaddamiye, Eş Şam ve Dareyya'ya ağır silahlarla saldırdığını ve saldırıların kentin farklı bölgelerinde sürdüğünü belirtti. SRGC, daha önce yaptığı açıklamada, kimsayal silah kullanıldığı saldırıda ölü sayısının 430, yaralı sayısını ise 3 bin 600 olarak bildirmişti. Saldırıyla ilgili görüntüler yürekleri parçaladı.

DİĞER HABERLER

Köylerde mucurlama çalışmaları devam ediyor

Köylerde mucurlama çalışmaları devam ediyor

Mahalle statüsüne kavuşan köylere yönelik hizmetlerini sürdüren Kızıltepe Belediyesi çalışmalarını hızlandırdı.

Demirtaş: Başbakan bir çağrı yapsın olaylar kesilir

Demirtaş: Başbakan bir çağrı yapsın olaylar kesilir

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Müzakere yapılması, 10 maddede mutabık kalınıp parlamentoya taşınması, silahların bırakılması ve bunun yasasının çıkartılması" şeklinde sıraladığı sözlerin yerine getirilmediğini söyledi.

Savaş uçağı Türkiye sınırına düştü: 12 ölü

Savaş uçağı Türkiye sınırına düştü: 12 ölü

Suriye’ye ait bir savaş uçağının, Türkiye sınırındaki Idlib’e bağlı Eriha kasabasına düştüğü ve ilk belirlemelere göre 12 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

DİK cenazeler için Diyanet ile görüşecek

DİK cenazeler için Diyanet ile görüşecek

Demokratik İslam Kongresi, sınır kapısında bekletilen HPG, YPG ve YPJ cenazelerinin ailelere verilmemesini protesto etti.

"Savaşa Hayır" Yürüyüşü Düzenlendi

Nusaybin’de HDP, DBP ve Barış Anneleri öncülüğünde ‘Savaşa Hayır’ yürüyüşü düzenlendi.

Kızıltepe’de yeni iki park açılacak

Kızıltepe’de yeni iki park açılacak

Yeşillendirme çalışmalarına hız veren Kızıltepe Belediyesi, yıllardır hafriyat alanı olarak kullanılan yerin çevre düzenlemesini yapmaya başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu