02 Eylül 2014 Salı 07:13
 
  • 2,1633 TL

  • 2,8380 TL

  • 89,2952 TL

  • 80.825

ESED KİMYASAL SİLAH KULLANDI ÇOCUKLAR ÖLDÜ

Esed kimyasal silah kullandı çocuklar öldü
21 Ağustos 2013 Çarşamba 12:28

Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta banliyösüne düzenlediği ve kimyasal silahların da kullanıldığı iddia edilen saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 635 kişi hayatını kaybetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), kentin Doğu Guta bölgesinde düzenlenen rejim güçlerinin saldırısında, Hammuriye'de 300, Arbin'de 78, Sepka'da 67, Keffar Batna'da 140 ve Muaddamiye'de 50 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bölgedeki sahra hastanelerinde tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu ifade eden LCC, olayı katliam olarak niteledi. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de rejim güçlerinin Meliyha, Cobar, Muaddamiye, Eş Şam ve Dareyya'ya ağır silahlarla saldırdığını ve saldırıların kentin farklı bölgelerinde sürdüğünü belirtti. SRGC, daha önce yaptığı açıklamada, kimsayal silah kullanıldığı saldırıda ölü sayısının 430, yaralı sayısını ise 3 bin 600 olarak bildirmişti. Saldırıyla ilgili görüntüler yürekleri parçaladı.

DİĞER HABERLER

İpek Yolunda Temizlik çalışmaları başlandı….

İpek Yolunda Temizlik çalışmaları başlandı….

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından İpek Yolunda Temizlik çalışmalarına başlandı.

Peşmerge o emri bekliyor

Peşmerge o emri bekliyor

Peşmerge ve Irak ordusu, günlerdir kuşatma altında tuttuğu IŞİD'in elinde olan Zumer ve Celevla bölgelerine ilerleme hazırlıklarının sürdüğünü ve saldırı emri beklediklerini duyurdu.

Zafer Coşkusu Güneydoğu'da

Zafer Coşkusu Güneydoğu'da

Belediye'nin ÇELENGİ ORTADA KALDI Mardin'in Nusaybin İlçesi'ndeki Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen kutlama törenleri, Kaymakam Abdülhalim Can ve Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Hamit Arslanoğlu'nun Atatürk büstüne çelenk bırakması ile başladı.

Kızıltepe'deki Olaylarda 9 Kişi Gözaltına Alındı

 Kızıltepe'deki Olaylarda 9 Kişi Gözaltına Alındı

Kızıltepe İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, dün yaşanan olaylarla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Aydoğan; meslektaşımız Adıyaman, derhal serbest bırakılsın

Aydoğan; meslektaşımız Adıyaman, derhal serbest bırakılsın

Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı ve 2014 Nobel barış ödülü adayı Cemil Aydoğan, gazeteci Ali Adıyaman’ın derhal serbest bırakılmasını istedi.

Dicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün elektirk kesintisini böyle açıkladı

Dicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün elektirk kesintisini böyle açıkladı

Dedaş: Kesintilerin Sebebi Aşırı Tüketim Ve Borcunu Ödemeyen AbonelerDicle Elektrik Sözcüsü Mehmet Gökay Üstün, son günlerde yaşanan elektrik kesintileri ve yaşanan toplumsal olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu. Doğu'da Urfa, Mardin gibi 6 kente elektrik enerjisi sağlayan Dicle Elektrik Sözcüsü Gökay Üstün, 6 kentte tüketilen elektriğin Türkiye ortalamasının 2.2 katı olduğunu belirtti. Üstün, "Özellikle yılın bazı dönemlerindeki aşırı tüketimi mevcut altyapı kaldırmıyor. Yaşanan kesintilerin sebebi aşırı tüketim ve borcunu ödememekte ısrarcı olan abonelerimizdir" diye konuştu.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu