05 Mart 2015 Perşembe 13:52
 
  • 2,5958 TL

  • 2,8698 TL

  • 100,0954 TL

  • 80.260

ESED KİMYASAL SİLAH KULLANDI ÇOCUKLAR ÖLDÜ

Esed kimyasal silah kullandı çocuklar öldü
21 Ağustos 2013 Çarşamba 12:28

Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta banliyösüne düzenlediği ve kimyasal silahların da kullanıldığı iddia edilen saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 635 kişi hayatını kaybetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), kentin Doğu Guta bölgesinde düzenlenen rejim güçlerinin saldırısında, Hammuriye'de 300, Arbin'de 78, Sepka'da 67, Keffar Batna'da 140 ve Muaddamiye'de 50 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bölgedeki sahra hastanelerinde tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu ifade eden LCC, olayı katliam olarak niteledi. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de rejim güçlerinin Meliyha, Cobar, Muaddamiye, Eş Şam ve Dareyya'ya ağır silahlarla saldırdığını ve saldırıların kentin farklı bölgelerinde sürdüğünü belirtti. SRGC, daha önce yaptığı açıklamada, kimsayal silah kullanıldığı saldırıda ölü sayısının 430, yaralı sayısını ise 3 bin 600 olarak bildirmişti. Saldırıyla ilgili görüntüler yürekleri parçaladı.

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

BARIŞ AKTİVİSTİ VE HDP MARDİN MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI CEMİL AYDOĞAN HDP İLÇE BAŞKANI LOKMAN YAŞAR'I ZİYARET ETTİ

Sırrı Süreyya Önder 10 maddelik bildiriyi okudu

Sırrı Süreyya Önder 10 maddelik bildiriyi okudu

10 MADDELİK BİLDİRİYİ OKUDU-Demokratik siyaset tanımı ve içeriği-Demokratik çözümün ulusal ve yerel boyutlarının tanımlanması-Özgür vatandaşlığın yasal ve demokratik güvenceleri-Demokratik siyasetin devlet ve toplumla ilişkisi ve bunun kurumsallaşmasına ilişkin başlıklar-Çözüm Süreci'nin sosyoekonomik boyutları-Çözüm Süreci'nde demokrasi güvenlik ilişkisinin kamu düzenli ve özgürlükleri koruyacak şekilde ele alınması-Kadın kültür ve ekolojik sorunların yasal çözümleri ve güvenceleri-Kimlik kavramı ve tanımı ve tanınmasına yönelik anlayışın geliştirilmesi-Demokratik cumhuriyet ortak vatan ve milletin demokratik ölçülerle tanımlanması-Bütün demokratik hamle ve dönüşümleri içselleştirmeyi hedefleyen yeni bir anayasa

AYDOĞAN, HDP MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

AYDOĞAN, HDP MİLLET VEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ,İnsan Hakları Savunucusu ,2008 Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Danışmanı Cemil AYDOĞAN HDP den Aday Adayı oldu .

MGC ÜYESİ DENGİR FIRAT HDP’DE

MGC ÜYESİ DENGİR FIRAT HDP’DE

MGC ÜYESİ VE ONURSAL BAŞKANI DENGİR MİR MEHMET FIRAT HDP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

Kızıltepe'de Dengbêjler divanı

Kızıltepe'de Dengbêjler divanı

Kızıltepe ilçesinde Şehit Ali Temel Kültür Merkezi tarafından kurulan Dengbêjler Divanı kuruldu.Kızıltepe'de bulunan Şehit Ali Temel Kültür Merkezi, yok olmayla karşı karşıya kalan dengbêjliği korumak amacıyla Dengbêjler Divanı kurdu. Kızıltepe Turgut Özal Mahallesi'nde yurttaşlarla bir araya gelen divana ilgi gösterilirken, Kültür Merkezi çalışanları, dengbêjliği yaşatmak ve korumak amacıyla kurdukları divanı her ay farklı bir mahallede kuracaklarını ifade etti. Gece geç saatlere kadar divanda dengbejler, klamlar seslendirdi.

Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı

Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı

Suriye’den kızıltepe`ye Kaleşnikof mermisi getiren 2 kişi tutuklandı Kızıltepe`de bin 770 adet 7.62 çapında Kaleşnikof fişeği ele geçirildi. Olay ile ilgili Suriye uyruklu iki şahıs tutuklandı.Mardin İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Suriye’den motosiklet ile Kızıltepe ilçesine Kaleşnikof mermisi getiren şahıslara operasyon düzenlendiği belirtildi.Açıklamada, Kızıltepe-Şenyurt istikametindeki yolda oluşturulan uygulama noktasına motosikletin gelmesi üzerine durdurularak yapılan aramada çuval içerisinde bin 770 adet 7.62 çapında Kaleşnikof fişeği ele geçirildiği ifade edildi.Açıklamanın devamında, Suriye uyruklu H.M.C (14) ve D.M.A (19) isimli şahısların çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanarak Kızıltepe Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne teslim edildikleri kaydedildi

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu