31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:45
 
  • 2,9228 TL

  • 3,2795 TL

  • 106,1988 TL

  • 74.717

ESED KİMYASAL SİLAH KULLANDI ÇOCUKLAR ÖLDÜ

Esed kimyasal silah kullandı çocuklar öldü
21 Ağustos 2013 Çarşamba 12:28

Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta banliyösüne düzenlediği ve kimyasal silahların da kullanıldığı iddia edilen saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 635 kişi hayatını kaybetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), kentin Doğu Guta bölgesinde düzenlenen rejim güçlerinin saldırısında, Hammuriye'de 300, Arbin'de 78, Sepka'da 67, Keffar Batna'da 140 ve Muaddamiye'de 50 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bölgedeki sahra hastanelerinde tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu ifade eden LCC, olayı katliam olarak niteledi. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de rejim güçlerinin Meliyha, Cobar, Muaddamiye, Eş Şam ve Dareyya'ya ağır silahlarla saldırdığını ve saldırıların kentin farklı bölgelerinde sürdüğünü belirtti. SRGC, daha önce yaptığı açıklamada, kimsayal silah kullanıldığı saldırıda ölü sayısının 430, yaralı sayısını ise 3 bin 600 olarak bildirmişti. Saldırıyla ilgili görüntüler yürekleri parçaladı.

DİĞER HABERLER

Zarathustra Gabar Çiyan: HELWESTêN AŞTîXWAZİYê û NATO

 Zarathustra Gabar Çiyan: HELWESTêN AŞTîXWAZİYê û NATO

Îro, li ser daxwaziya Turkiyê, civîna lezûbez a Natoyê li Brûkselê dar dikeve. Turkiyê endamê Nato ye û lobiyên xwe xurt in. Diyar e ku, vê carê jî wê hejmarek welat li xwe bide guhdarkirin. Lê guhdariya pirsgirêkan û helwêst nîşandan du tiştên cewaz in. Ji civînê, derbarê "daxwazî û hêviyên Turkiyê" çi biryar derdikevin wê bibin cihê niqaş û analîzên cewaz. Lê dema mirov li axaftinên şefê Natoyê Jens Stolenberg û hin welatên din dinêre, dikare fêm bike ku, endamên Natoyê, bi taybetî li ser pirsa Kurda, nikarin pîvanên însanî binpê bikin, herdem li gorî pîvan û daxwaziyên Turkiyê tev bigerin.

Eşbaşkan Kaya ve Alğan Adliyede

Eşbaşkan Kaya ve Alğan Adliyede

Nusaybin'de sabah saatlerinde gözaltına alınan Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP Eş Başkanı Zinet Alğan Adliyeye getirildi.

Gözaltına Alınan Eşbaşkanlar İçin Belediye Personelinden Oturma Eylemi

Gözaltına Alınan Eşbaşkanlar İçin Belediye Personelinden Oturma Eylemi

Nusaybin'de sabah saatlerinde yapılan operasyonda Belediye Eş Başkanı Sara Kaya ve DBP eş başkanı Zinet Alğan'ın gözaltına alınmasına belediye personelleri tepki gösterdi

Xurs incirlerine yoğun ilgi!

Xurs incirlerine yoğun ilgi!

Xurs bölgesinin lezzeti ve dolgunluğu ile tanınan sarı lop incirine vatandaşın rağbeti devam ediyor. Hem yaşı hem de kurusu rahatlıkla tüketilebilen incir, birçok hastalığa ve olumsuzluğa karşı da önlem niteliğinde.

Yüksekova’da yaşananlar Mardin ve ilçelerinde kınandı

Yüksekova’da yaşananlar Mardin ve ilçelerinde kınandı

Yüksekova İlçesi’nde sivil halka yönelik yapılan katliam Mardin’de KESK ve DİSK, Kızıltepe’de de DBP, HDP öncülüğünde yapılan basın açıklamaları ile protesto edildi.

MARSU: Arıza Giderilene Kadar Suyu İdareli Kulanın

MARSU: Arıza Giderilene Kadar Suyu İdareli Kulanın

Mardin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, hasar gören beyazsu isale hattının ıslahı için çalışma başlattı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu