26 Temmuz 2014 Cumartesi 16:09
 
  • 2,0958 TL

  • 2,8144 TL

  • 88,2005 TL

  • 84.218

ESED KİMYASAL SİLAH KULLANDI ÇOCUKLAR ÖLDÜ

Esed kimyasal silah kullandı çocuklar öldü
21 Ağustos 2013 Çarşamba 12:28

Esed güçlerinin Şam'ın Doğu Guta banliyösüne düzenlediği ve kimyasal silahların da kullanıldığı iddia edilen saldırıda aralarında kadın ve çocukların da olduğu 635 kişi hayatını kaybetti.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC), kentin Doğu Guta bölgesinde düzenlenen rejim güçlerinin saldırısında, Hammuriye'de 300, Arbin'de 78, Sepka'da 67, Keffar Batna'da 140 ve Muaddamiye'de 50 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bölgedeki sahra hastanelerinde tıbbi malzeme eksikliğinden dolayı ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu ifade eden LCC, olayı katliam olarak niteledi. Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de rejim güçlerinin Meliyha, Cobar, Muaddamiye, Eş Şam ve Dareyya'ya ağır silahlarla saldırdığını ve saldırıların kentin farklı bölgelerinde sürdüğünü belirtti. SRGC, daha önce yaptığı açıklamada, kimsayal silah kullanıldığı saldırıda ölü sayısının 430, yaralı sayısını ise 3 bin 600 olarak bildirmişti. Saldırıyla ilgili görüntüler yürekleri parçaladı.

DİĞER HABERLER

MGC BASIN AÇIKLAMASI YAPTI ...

MGC BASIN AÇIKLAMASI YAPTI ...

İnsan Hakları Derneği Mardin Şube Başkanlığı 25.07.2014 Tarihinde Mardin de Görev Yapan Gazetecilerle ilgili Mesnetsiz ve Talihsiz Bir Açıklama Yapmıştır.

KIZILTEPE HALKINDAN SURİYELİLERE TEPKİ

KIZILTEPE HALKINDAN SURİYELİLERE TEPKİ

Kızıltepe' deki gerginlik bu akşamda sürdü dün suriyeli vatandaşla kızıltepeli bir gencin arasında çıkan tartışma bu akşam toplanan kızıltepeli gençler park kahve ve çarşı merkezinde dolaşarak suriyeli vatandaşlarının bulundukları yerde taktaklayarak kovalıyordular özgürlük meydanında şiir konuşması yapan şair renas jiyan da konuşma yaptığı esnada grubun parka girmesiyle konuşmasına ara verdi

MARDİN VALİSİ TAŞKESEN DEN BAYRAM MESAJI

MARDİN VALİSİ TAŞKESEN DEN BAYRAM MESAJI

“24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı”İle İlgiliKutlama Mesajı

MGC BAŞKANINDAN BAYRAM MESAJI

MGC BAŞKANINDAN BAYRAM MESAJI

MÜBAREK RAMAZAN BAYRAMINDA EVRENİN HAKİMİ YÜCE ALLAH'TAN TÜM İNANÇLI İNSANLARI AFFETMESİNİ DİLİYORUM.BU BAYRAMDA EVRENİN SAHİBİNDEN ROJAVA KÜRT BÖLGESİ. KÜRDİSTAN IRAK VE GAZZEYE İNSANLIK DIŞI VAHŞİ BİR SALDIRI YÜRÜTEN TAŞARON İŞID ÇETELERİ VE İSRAİL SİYONİSTLERİ Nİ HEZİMETE UĞRATMAK DİLEĞİ İLE İSLAM ALEMİNE ORTA DOĞU HALKLARINA VE TÜM İNSANLIĞA BARIŞ VE HOŞGÖRÜ GETİRMESİNİ DİLİYOR VE HALKIMIZIN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLUYORUM, EN DERİN SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM .

ASİ, resmiyet kazanan ‘eşbaşkanlık’ toplantısına katıldı

ASİ, resmiyet kazanan ‘eşbaşkanlık’ toplantısına katıldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, “Eş başkanları çalışma yönetmenliği”ni BDP’li meclis üyelerinin oy çokluğuyla meclisten geçirerek, eş başkanlık sistemini resmiyete döktü. Yönetmenliğe itiraz eden AKP’li üye, eş başkanlığın kendileri açısından “lüks” olduğunu savundu.

STKP Gençlik Kolları İsrailin Gazze Saldırılarını Kınadı

STKP Gençlik Kolları İsrailin Gazze Saldırılarını Kınadı

Kızıltepe STK Platformu Gençlik Kolları Son Günlerde İsrailin Gazze’ye Açtığı Savaşa Tepki Göstermek Amacıyla Olağan Üstü Toplandı. Toplantıda Yönetim Adına Açıklama Yapan Kızıltepe STK Gençlik Kolları Başkanı Onur Duva;

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu