16 Ekim 2018 Salı 02:25
 

ERKEN SEÇİM OLACAK MI? TÜM GÖZLER ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNDE

Erken seçim olacak mı? Tüm gözler Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde
18 Nisan 2018 Çarşamba 09:37

Bahçeli'nin 'erken seçim' çağrısı sonrası Cumhur İttifakının iki lideri bugün saat 13:30'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda görüşecekler. Siyaset dünyasının yanı sıra para piyasalarının da gözü bu görüşmede. İşte Türk siyasi tarihinin en sıcak günlerinden birisi olmayı şimdiden başaran 18 Nisan 2018'den notlar...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü grup toplantısında tarihi bir çağrıda bulunarak “Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 26 Ağustos’ta yapılsın” dedi. “Türkiye'nin seçim için 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir” yorumuyla yapılan çağrı sonucu Ankara kulisleri de hareketlendi.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK - Bahçeli dünkü grup toplantısında 'erken seçim' çağrısında bulundu.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK – Bahçeli dünkü grup toplantısında ‘erken seçim’ çağrısında bulundu.

‘Cumhur İttifakı’nın küçük ortağından gelen bu açıklamaya ilk tepki Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, “Partinin yetkili organlarında değerlendirilir, ondan sonra açıklama yapılır” dedi.

 

ERDOĞAN 2019 VURGUSU YAPTI

MHP grubunun ardından partisinin grup toplantısında kürsüye gelen Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan ise konuşmasında “Kasım 2019 seçimlerini” vurgulamaya devam etti.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK/ Bahçeli'nin açıklamaları AKP grubunda böyle tartışıldı.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK/ Bahçeli’nin açıklamaları AKP grubunda böyle tartışıldı.

AKP grubunun ardından ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, MHP liderini Meclis’teki makam odasında ziyaret etti. Yaklaşık 20 dakika süren görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.
Bu esnada ise Bahçeli’nin ‘erken seçim’ çağrısına ilişkin CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere muhalefet partilerinden ardı ardına açıklamalar geldi.

İYİ PARTİ MUAMMASI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Bahçeli’nin 26 Ağustos önerisi için “İYİ Parti’nin seçimlere girebilmesi için büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. İYİ Parti, 6 ayı 1 Eylül’de dolduruyor. Bahçeli’nin dediği tarihte seçim yapılırsa, İYİ Parti seçime giremez” tespiti ise siyaset koridorlarında “Bahçeli, Meral Akşener’in seçime girememesi için mi bu tarihi ortaya attı?” sorusuna neden oldu.

Bahçeli-Gül görüşmesinin ardından ise AKP kaynaklarından yapılan açıklamada iki liderin bugün görüşecekleri duyuruldu.

Hükümek Sözcüsü Bekir Bozdağ da Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir araya gelerek konuyu değerlendirecekler. Bu konuya ilişkin gerekli değerlendirme ve açıklamalar yapılacak. 13:30’u beklemenizi tavsiye ederim” dedi.

Öte yandan BBC Türkçe de isim vermediği bir AKP’li kaynağına dayandırdığı haberinde; “Erken seçim açıklaması partide ‘Ok yaydan çıktı’ şeklinde değerlendirildi ve erken seçim için olası tarihler tartışılmaya başlandı.” ifadelerine yer verdi.

Erken seçim ihtimalinin bugünkü görüşmede netleşmesi bekleniyor. Kulislerde seçim ve seçim tarihine ilişkin farklı ihtimaller üzerinde duruluyor.

Kaynak: sozcu.com.tr

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu