16 Ağustos 2018 Perşembe 05:11
 

ERKEN SEÇİM OLACAK MI? TÜM GÖZLER ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİNDE

Erken seçim olacak mı? Tüm gözler Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde
18 Nisan 2018 Çarşamba 09:37

Bahçeli'nin 'erken seçim' çağrısı sonrası Cumhur İttifakının iki lideri bugün saat 13:30'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda görüşecekler. Siyaset dünyasının yanı sıra para piyasalarının da gözü bu görüşmede. İşte Türk siyasi tarihinin en sıcak günlerinden birisi olmayı şimdiden başaran 18 Nisan 2018'den notlar...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin dünkü grup toplantısında tarihi bir çağrıda bulunarak “Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri 26 Ağustos’ta yapılsın” dedi. “Türkiye'nin seçim için 3 Kasım 2019'u beklemesi mümkün değildir” yorumuyla yapılan çağrı sonucu Ankara kulisleri de hareketlendi.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK - Bahçeli dünkü grup toplantısında 'erken seçim' çağrısında bulundu.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK – Bahçeli dünkü grup toplantısında ‘erken seçim’ çağrısında bulundu.

‘Cumhur İttifakı’nın küçük ortağından gelen bu açıklamaya ilk tepki Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’dan geldi. Bozdağ, “Partinin yetkili organlarında değerlendirilir, ondan sonra açıklama yapılır” dedi.

 

ERDOĞAN 2019 VURGUSU YAPTI

MHP grubunun ardından partisinin grup toplantısında kürsüye gelen Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan ise konuşmasında “Kasım 2019 seçimlerini” vurgulamaya devam etti.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK/ Bahçeli'nin açıklamaları AKP grubunda böyle tartışıldı.

FOTO:SÖZCÜ/ Zekeriya ALBAYRAK/ Bahçeli’nin açıklamaları AKP grubunda böyle tartışıldı.

AKP grubunun ardından ise Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, MHP liderini Meclis’teki makam odasında ziyaret etti. Yaklaşık 20 dakika süren görüşme sonrası herhangi bir açıklama yapılmadı.
Bu esnada ise Bahçeli’nin ‘erken seçim’ çağrısına ilişkin CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere muhalefet partilerinden ardı ardına açıklamalar geldi.

İYİ PARTİ MUAMMASI

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in, Bahçeli’nin 26 Ağustos önerisi için “İYİ Parti’nin seçimlere girebilmesi için büyük kurultayından en az 6 ay geçmiş olması lazım. İYİ Parti, 6 ayı 1 Eylül’de dolduruyor. Bahçeli’nin dediği tarihte seçim yapılırsa, İYİ Parti seçime giremez” tespiti ise siyaset koridorlarında “Bahçeli, Meral Akşener’in seçime girememesi için mi bu tarihi ortaya attı?” sorusuna neden oldu.

Bahçeli-Gül görüşmesinin ardından ise AKP kaynaklarından yapılan açıklamada iki liderin bugün görüşecekleri duyuruldu.

Hükümek Sözcüsü Bekir Bozdağ da Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada “MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir araya gelerek konuyu değerlendirecekler. Bu konuya ilişkin gerekli değerlendirme ve açıklamalar yapılacak. 13:30’u beklemenizi tavsiye ederim” dedi.

Öte yandan BBC Türkçe de isim vermediği bir AKP’li kaynağına dayandırdığı haberinde; “Erken seçim açıklaması partide ‘Ok yaydan çıktı’ şeklinde değerlendirildi ve erken seçim için olası tarihler tartışılmaya başlandı.” ifadelerine yer verdi.

Erken seçim ihtimalinin bugünkü görüşmede netleşmesi bekleniyor. Kulislerde seçim ve seçim tarihine ilişkin farklı ihtimaller üzerinde duruluyor.

Kaynak: sozcu.com.tr

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN Hz.SÜLEYMAN VE HİTİT SAVAŞINI YAZDI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN Hz.SÜLEYMAN VE HİTİT SAVAŞINI YAZDI

Mgc Başkanı Cemil AYDOĞAN "Hz Sülleyman ordusu ve Hitit ordusu arasında ceryan eden Ankara(Ankira) savaşının yerini tespit etmeye çalıştım."

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu