16 Aralık 2018 Pazar 11:08
 

ERDOĞAN: TTB VE TBB'DEN 'TÜRK' İFADESİ KALDIRILACAK KAYNAK: ERDOĞAN: TTB VE TBB'DEN 'TÜRK' İFADESİ KALDIRILACAK

Erdoğan: TTB ve TBB'den 'Türk' ifadesi kaldırılacak Kaynak: Erdoğan: TTB ve TBB'den 'Türk' ifadesi kaldırılacak
06 Şubat 2018 Salı 16:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipler Birliği ile Türkiye Barolar Birliği'nin adındaki 'Türk' ifadesinin kaldırılacağını açıkladı. Kaynak: Erdoğan: TTB ve TBB'den 'Türk' ifadesi kaldırılacak

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin haftalık Meclis grup toplantısında konuştu. Erdoğan’ın mesajları şöyle:

İŞLERİNE GELMEYİNCE BİZE TABANCA VERMEYENLER: Kendi göbeğimizi kendimiz kesmediğimiz takdirde bize verilen bir vidanın dahi yeri geldiğinde baskı hatta şantaj malzemesine dönüştürüldüğünü gördük. İşlerine gelmeyince bize tabanca vermeyenlerin diğer silahlar konusunda nasıl bir tavır içerisinde olabileceğini az çok tahmin edersiniz.
Ülkemizde tasarlanabilecek üretilebilecek hiçbir ürünü yazılımı sistemi acil durumlar haricinde kesinlikle dışarıdan hazır olarak almayacağız. Gerekirse daha çok zaman para harcayacak ama mutlaka kendi tasarımlarımızı geliştireceğiz.

VATİKAN ZİYARETİ: Sayın Papa’nın ülkemizle yakın işbirliğine önem verdiğini gördük. Yabancı düşmanlığından duyduğumuz endişeyi Sayın Papa ile paylaştık. Kudüs meselesinde ortaya konulan dayanışma ciddi manada BM Genel Kurulu’ndaki oylamayı sarsmıştır. 128 oyla Kudüs meselesinde Amerika adeta BM Genel Kurulu’nda reddedilmiştir.

AFRİN OPERASYONU BAŞARIYLA SÜRÜYOR: Suriye’nin Afrin bölgesindeki bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik 20 Ocak’ta başlattığımız Zeytin Dalı operasyonu başarıyla sürüyor. Rakam olarak ifade edilen her bir kaybımızın annesiyle babasıyla kardeşiyle evliyse eşiyle varsa çocuğuyla başlı başına birer dünya olduğunu biliyoruz. Tüm imkanlarımızla bu operasyonda da şehit olan kardeşlerimizin ailelerinin yanındayız yanında olmayı da sürdüreceğiz.

10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUN  YAZDIĞI ŞİİRİ OKUDU: Türkiye bin yıldır olduğu gibi bugün de şehitlerinin ve gazilerinin omuzlarının üzerinde istiklaline ve istikbaline güvenle bakmayı sürdürüyor. Size Erzincan’da yaşayan 10 yaşındaki kız evladımızın şehitlerimiz için yazdığı şiirden okumak istiyorum. Sayın Başbakan bunu iyi dinlemen lazım. ‘Oğlun Şehit… çatma kaşını Anne. Metin ol da dik tut başını Anne. Gel; öp… kokla… mezar taşımı Anne. Akıtma gözünden yaşını Anne! Olsa da bu dünyada gönlün ezik. Eğilme kimseye tut başını dik! Bu duygular bize tanıdık bildik. Akıtma gözünden yaşını Anne! Ölüm vaktin gelsin kavuşacağız. Albayrak altında buluşacağız. Mahşerde birleşip sarılacağız. Akıtma gözünden yaşını Anne!’ Biz tek vatan tek millet tek bayrak tek devlet diyerek kararımızı verdik tüm dünyaya da bunu ilan ettik.”

BİZİ ÖYLE ÇOK ZORLADILAR Kİ: Barış için huzur için elimizden geleni yapmaktan çekinmeyiz. Son 2 asrı hep fedakarlıkla geçirdik. Gözümüzün önünde yalanla diplomatik sahtekarlıklarla 5 milyon metrekarelik vatanımız adeta talan edildi geriye kala kala 780 bin kilometrekare bu ülke kaldı. Birileri bunu da bize herhalde çok görüyor Bizi öyle çok zorladılar ki sonunda uyuyan devi uyandırdılar. Bunu böyle bilsinler. Türkiye’yi güya DEAŞ’la mücadele diyerek toparladıkları çapulcularla aynı tefeye koyanlar kimin eşkıya sürüsü kimin devlet olduğunu yavaş yavaş görmeye başladılar. Bizi öyle zorladılar ki sonunda uyuyan devi uyandırdılar. bunu böyle bilsinler. Türk milleti üzerinden asırlık rehaveti atıyor. Bu gerçeği gören yüz milyonlarca kardeşimiz başarımız için dua ediyor. Türkiye’nin her başarısı milyonlarca yürekte yeni bir umut kıpırtısı olarak dalga dalga büyüyor.

OPERASYONLAR İDLİB’LE SÜRECEK: Can tatlıdır kimse canını kolay kolay tehlikeye atmaz. Evlatlarımız can siperane bir mücadele yürütürken bize mesaj veriyorlar bu mesaj tüm milletimiz için daha büyük bir Türkiye’yi inşa etmekle sorumlu olduğumuzdur. 2023 hedeflerine ulaşmak bunun sadece ilk adımıdır.
Afrin’deki operasyonlar İdlib’le devam edecek. İkide bir bize şunu soruyorlar ‘Ne zaman bitireceksiniz’ Biz de onlara soruyoruz ki Siz Afganistan’daki, Irak’taki operasyonlarınızı ne zaman bitirdiniz. 18 senedir oradasınız. Sınırdaş değilsiniz, komşu değilsiniz, ne işiniz var oralarda. Münbiç’e de topraklarını asıl sahiplerine teslim etmek için geleceğiz.

TÜRKİYE, ABD’YE DAVA AÇACAK MI?

Erdoğan Ak Parti grubunda yaptığı konuşmanın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bir gazetecinin, “Amerika’nın terör örgütlerine yönelik desteğinin uluslararası hukukta ya da iç hukukta bir karşılığı var mı, Türkiye bu noktada bir adım atacak mı” sorusu üzerine Erdoğan, şunları söyledi:
“Bunların her türlü çalışmasını yapıyoruz. Gerek ikili görüşmeler, gerek uluslararası mahkemeler noktası, bunların değerlendirmelerini yapıp atmamız gereken adımları atacağız.”

‘ULUSLARARASI HUKUKTA SUÇ TEŞKİL EDİYOR’

Mahkemeye taşıma durumu olup olmadığı sorusuna “Her şey” cevabını veren Erdoğan, “Uluslararası hukukta bir karşılığı var mı” diye sorulması üzerine şöyle dedi:

“Olmaz olur mu? Böyle bir saçmalık olur mu? Buralarda hiçbir hak ve yetkin yok, üstelik NATO’da birlikte olduğun ülkeyi, terör örgütlerini beslemek suretiyle kendi ortağın olan ülkeye saldırtıyorsun. Bize düşen bu müracaatımızı yapmak, hak arama müracaatımızı yapmak. Bir diğeri de terör örgütüne böyle bir desteği vermek, yardım ve yataklık yapmak zaten ulusal ve uluslararası hukukta suç teşkil ediyor. Birileri farklı yaklaşabilir ama biz üzerimize düşen görevi yapalım, adımlarımızı atalım. Her iki alanda inceliyor arkadaşlarımız.”

TANKI VURAN SİLAH: TESPİTLER DAHA KESİN DEĞİL

Afrin operasyonuna katılan TSK tankını vuran silah ile ilgili incelemelerde bir sonuca varılıp varılmadığının sorulması üzerine Erdoğan, Başbakan Yıldırım’a sordu. Yıldırım’ın “Bazı tespitler var ama” diye konuşması sonrası Erdoğan, “Tespitler daha kesin değil” diye konuştu.

TTB VE TBB’NİN ADINDAKİ ‘TÜRK İFADESİ KALDIRILACAK’

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) kapısına kilit vurulmalı” sözlerinin  hatırlatılması üzerine Erdoğan, şöyle konuştu: “Ben onu açıkladım. Onun başındaki ‘Türk’ ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararı, onun oradan süratle çıkartılması lazım. Sadece Tabipler Birliği değil, Barolar Birliği ile ilgili de aynı şey. Bunların milli, yerli, bu ülkenin yaptığı vatanı koruma ile ilgili mücadelede yanımızda olma durumları yok, tam aksine karşımızda yer alma, teröristlere sahip çıkma, onlarla yandaş olma gibi bir durumları var. Bunları tamamen kaldırıp, sadece Türk Tabipleri Birliği değil, tabipler her grup kendi oluşumunu yapar, faaliyetini gösterir. Aynı şekilde hukukçular. Ondan sonra oraya gelip çöreklenme diye bir şey olmaz. Bu konuda karar Bakanlar Kurulu’na aittir, Bakanlar Kurulu da gereken adımı atar” şeklinde konuştu.

PARTİLİ KADIN TÜRKÜ SÖYLEDİ, ERDOĞAN KONUŞMASIN ARA VERİP DİNLEDİ

Erdoğan, Meclis’teki AK Parti grubunda konuşurken sözleri izleyici olarak balkonda gençlerin sloganlarıyla sık sık kesildi. Ak Partili gençler, “Reis bizi Afrin’e götür”, “Şehitler Ölmez vatan bölünmez” şeklinde sloganlar attılar. Erdoğon, kendisine Erzincan’dan gönderildiğini bir şiiri “10 yaşındaki kız evladımızın şehitlerimiz için yazdığı şiirden okumak istiyorum. Sayın Başbakan bunu iyi dinlemen lazım” diyerek okudu.

Erdoğan’ın konuşmasını balkondan izleyen partililer arasında yer alan bir kadın ayağa kalkarak bir türküyü Erdoğan’a uyarlayarak söyledi. Eline mikrofon verilen kadının söylediği ve televizyonların da canlı yayından aktardığı türküyü Erdoğan sonuna kadar dinledi.

Kaynak: Erdoğan: TTB ve TBB'den 'Türk' ifadesi kaldırılacak

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu