17 Ekim 2018 Çarşamba 16:52
 

DERİK, AKILLI VE KONFORLU ARAÇLARINA KAVUŞTU

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu
27 Temmuz 2018 Cuma 10:57

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, Mardin’de ulaşım sorununu büyük oranda çözdüklerine işaret etti.

Derik Öğretmenevinde düzenlenen törene Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, kurum müdürleri, daire başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, araç sahipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, Mardin’de ulaşım sorununu büyük oranda çözdüklerine işaret etti.

“Ulaşım sistemi, Türkiye’nin her yerinde birbiriyle koordineli ve uyumlu olacak”

Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyesi görevi, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bize verildikten sonra yapmış olduğumuz işlerin başında Mardin’in trafikle alakalı sıkıntıları gidermek oldu. Bununla ilgili çalışmalarımıza başlamıştık. Bu sorun 3 aşamalı çözülecek bir problemdi. Bu problemin birinci ve ikinci ayağı böylelikle çözülmüş durumda. Birinci ayak, araçların yenilenmesiydi. Ulaştırma Daire Başkanlığımız, Nusaybin, Midyat, Kızıltepe ve Derik ilçelerimizde bu sorun çözülmüş durumda. İkinci trafik sorunuydu. Araçların yenilenmesi ve trafik sorunun çözümünden ziyade asıl hedefimiz üçüncü aşama. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği ‘akıllı ulaşım’.  Farklı ödeme araçlarıyla Türkiye’nin her yerinde konforlu ulaşım sağlamak. Yeni ulaşım sistemi, Türkiye’nin her yerinde birbiriyle koordineli ve uyumlu olacak.”Yollarda büyük çalışmalar yapıyoruz

Deriklilerin konforlu ve akıllı araçlarına kavuştuğunu belirten Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı: “MARTUS aracılığıyla yaşlı, engelli vatandaşlarımız rahat ve konforlu bir şekilde akıllı ve klimalı araçlarda ulaşım sağlayacak. Bu araçların konumunu cep telefonlarında görebileceksiniz. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece MARTUS değil büyük oranda alt yapıyı çözüyoruz. Özellikle yollar da büyük çalışmalar yapıyoruz. Derik, 2017 yılında, belki tarihinin en fazla sıcak asfaltın olduğu yılı yaşadı. Bu 2018 yılında da devam edecek. Oyun parkları, taziye evleri ve diğer bütün ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi ve Derik Belediyesi ile birlikte çözüyoruz.”

Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, Derik ilçesine yapılan çalışmalardan dolayı Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman’a teşekkür etti.

 

DİĞER HABERLER

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

NİHAT ERİ MGC'Yİ ZİYARET ETTİ

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin il Başkanı Nihat Eri Mgc'yi Ziyaret etti

Mardin Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan'ın Merkezi Girbelde Bulunan Mgc'yi Ziyaret etti.ziyarette Nihat Eri Cemiyette Bulunan Rölf ve Tabolara Yoğun İlgi Göstererek Fotoğraf Çektirdi.

At arabası sulama kanalına düştü

At arabası sulama kanalına düştü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde at arabası yol kenarındaki sulama kanalına düştü.

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe yönetimi değişti

Eğitim-Bir-Sen Kızıltepe ilçe temsilciliği için 2 adayın yarıştığı seçimi Mehmet Nuri Akkurt kazandı.

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

İki araç çarpıştı: 14 yaralı

Mardin’in Midyat ilçesinde yolcu minibüsü ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 14 kişi yaralandı.

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

MTDF’den “İpekyolu’na EDS kurulsun” talebi

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başkanı Şerif Öter, aşırı trafik yoğunluğunun bulunduğu İpekyolu’na Elektronik Denetleme Sistemi’nin (EDS) kurulmasını talep etti.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu