15 Aralık 2018 Cumartesi 09:44
 

DERİK, AKILLI VE KONFORLU ARAÇLARINA KAVUŞTU

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu
27 Temmuz 2018 Cuma 10:57

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, Mardin’de ulaşım sorununu büyük oranda çözdüklerine işaret etti.

Derik Öğretmenevinde düzenlenen törene Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, kurum müdürleri, daire başkanları, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, araç sahipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, törende yaptığı konuşmada, Mardin’de ulaşım sorununu büyük oranda çözdüklerine işaret etti.

“Ulaşım sistemi, Türkiye’nin her yerinde birbiriyle koordineli ve uyumlu olacak”

Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediyesi görevi, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bize verildikten sonra yapmış olduğumuz işlerin başında Mardin’in trafikle alakalı sıkıntıları gidermek oldu. Bununla ilgili çalışmalarımıza başlamıştık. Bu sorun 3 aşamalı çözülecek bir problemdi. Bu problemin birinci ve ikinci ayağı böylelikle çözülmüş durumda. Birinci ayak, araçların yenilenmesiydi. Ulaştırma Daire Başkanlığımız, Nusaybin, Midyat, Kızıltepe ve Derik ilçelerimizde bu sorun çözülmüş durumda. İkinci trafik sorunuydu. Araçların yenilenmesi ve trafik sorunun çözümünden ziyade asıl hedefimiz üçüncü aşama. Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli söylediği ‘akıllı ulaşım’.  Farklı ödeme araçlarıyla Türkiye’nin her yerinde konforlu ulaşım sağlamak. Yeni ulaşım sistemi, Türkiye’nin her yerinde birbiriyle koordineli ve uyumlu olacak.”Yollarda büyük çalışmalar yapıyoruz

Deriklilerin konforlu ve akıllı araçlarına kavuştuğunu belirten Yaman, konuşmasını şöyle tamamladı: “MARTUS aracılığıyla yaşlı, engelli vatandaşlarımız rahat ve konforlu bir şekilde akıllı ve klimalı araçlarda ulaşım sağlayacak. Bu araçların konumunu cep telefonlarında görebileceksiniz. Büyükşehir Belediyesi olarak sadece MARTUS değil büyük oranda alt yapıyı çözüyoruz. Özellikle yollar da büyük çalışmalar yapıyoruz. Derik, 2017 yılında, belki tarihinin en fazla sıcak asfaltın olduğu yılı yaşadı. Bu 2018 yılında da devam edecek. Oyun parkları, taziye evleri ve diğer bütün ihtiyaçları Büyükşehir Belediyesi ve Derik Belediyesi ile birlikte çözüyoruz.”

Derik Kaymakamı Hakan Kafkas, Derik ilçesine yapılan çalışmalardan dolayı Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman’a teşekkür etti.

 

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu