15 Ağustos 2018 Çarşamba 00:11
 

BAKAN ALBAYRAK, MARDİN´DE

Bakan Albayrak, Mardin´de
02 Haziran 2018 Cumartesi 01:05

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin´e gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Mardin´de gelen, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Beraat Albayrak, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman´ı Valilik makamında ziyaret etti. Şeref defterini imzalayan Albayrak, daha sonra makama geçti.

Yaman, Bakan Albayrak´a, Mardin Büyükşehir Belediyespor´un formasını hediye etti.

Gazetecilere açıklama yapan Albayrak, Mardin´in dünyanın en güzel şehirlerinden biri olduğuna işaret ederek, "İnşallah turist gelecek, ekonomimiz büyüyecek, işsizlik azalacak, istihdam artacak." dedi.

Albayrak, Mardin´i çok huzurlu ve mutlu gördüklerini belirtti. Huzurun, kardeşliğin ve barışın tesis edilmesinin Mardin´in güzelliğine güzellik kattığına işaret eden Albayrak, bu güzelliklerin süreceğini vurguladı.

Albayrak, şunları söyledi: “Mardin ülkemizin, dünyanın en güzel şehirlerinden bir tanesi. Özellikle son 2 yılda artan bu hareketlilik, huzur ortamıyla turizm açısından, ekonomik canlanma açısından çok iyi bir mesafe kat etmiştir. Dünyanın dört bir tarafından turistlerle karşılaştık, muhabbet ettik. Özellikle son 2 yılda yapılan yoğun yatırımlarla, tesis edilen ortamla bu canlanmayı görüyoruz. Tabi esnafımızla da iletişimdeyiz. Ben onlara da söyledim, bu daha başlangıç.”

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Bakan Albayrak´a yaptıkları ziyaretlerden dolayı teşekkür etti.

Bakan Albayrak ve Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, esnafı ziyaret ettikten sonra Artuklu Üniversitesi Kültür Merkezinde gençlerle bir araya geldi.

Bakan Albayrak, Yaman ve beraberinde ki heyet daha sonra Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi´ni ziyaret etti. Çiçeklerle karşılanan Albayrak, adına çıkarılan kart ile gençlik merkezine giriş yaptı.

Atölyeleri gezen Albayrak, MBB Gençlik Radyo´nun canlı yayın konuğu oldu. Gençlerle toplu fotoğraf çeken Albayrak, buradan ayrıldı.

Şehit ailesini ziyaret eden Bakan Albayrak ve Yaman, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve iş adamlarının ile yapılan iftar yemeğine katıldı.

 

HABER MERKEZİ

DİĞER HABERLER

AYDOĞAN"İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKİR"

 AYDOĞAN

MGC BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN" İNANCA DAYALI ANTİEMPERYALİST BİR MÜCADELE GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN KENDİ YAZDIĞI KİTABI HEDİYE ETTİ

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan Kendi yazdığı Kitabı İl Başkanı Eri'ye Kitap Hediye Etti

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI AYDOĞAN" AF ÖRGÜTÜ TABLOSUNDA FETO LANETLENDİ "

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK KALEM HEDİYE ETTİ.

AYDOĞAN DEMRİKAYA'YI ZİYARET EDEREK  KALEM HEDİYE ETTİ.

Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı "Cemil Aydoğan"Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya'ya manevi değeri yüksek bir kalem hediye etti.

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Derik, akıllı ve konforlu araçlarına kavuştu

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım sisteminde başlattığı revizyon devam ediyor. Ulaşımda yapılan çalışmalardan birisi de şehir içi otobüslerin yenilenmesi olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda ilk olarak Nusaybin ve Kızıltepe ilçesinde araçlar yenilendi. Derik’te ise ilçe içerisinde vatandaşlara hizmet verecek yeni toplu taşıma araçları, yapılan törenin ardından göreve başladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu