19 Kasım 2018 Pazartesi 08:55
 

AKPARTİ ÜST KURULUNDA EVRENSEL VE KÜRTÇÜ CEMİL AYDOĞAN TARTIŞMASI

AKPARTİ ÜST KURULUNDA EVRENSEL VE KÜRTÇÜ CEMİL AYDOĞAN TARTIŞMASI
05 Temmuz 2018 Perşembe 16:57

Bir genel seçimden sonra sular yavaş yavaş netleşiyor netleşen sularda kimin balık kimin talık kimin çakal olduğu gerçeği yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Bu ciddi duyumlar değerlendirmeye dayalı olan idialardır.
Ateş olmayan yerde duman çıkmaz gibidir.Bazı benzeri idialar ile bunları doğru kabul edersek muhataplarına da bir cevap hakkı doğmaktadır. 
Ben ilerde anılarımı yazarken halkımıza siyasi hizmetlerden bahsetmiyeceğim. İnsan hakları ve barış mücadelesinde verdiğim bedel ve hizmetleri yazacağım.Irkçılar ve rantçı olan sahte milliyetçilere seslenmek istiyorum.
Türkiyede en fazla uluslararası barış ödülleri dahil olmak üzere,en fazla insan hakları ödülerini alan, ve iki barış girişiminde imzası olan bir şahsiyetin Kürtçü veya herhangi bir ırktan milliyetçi olması mümkün değildir.Tevrat,Zebur,İncil ve kurani kerimi okuyan ve bu kaynaklardan yararlanarak Hz İbrahimin 5 Türkçe baskısı ve ingilizce baskısının kitaplarını yazan ve insanlığın 1 yaratılış dönemi Adem ve Hava ve 2 yaratılış dönemi Nuh tufanına ruhen inanan İnsanlığın tek bir baba'dan ve anne'den Allah tarafından yaratıdığına bilimsel olarak inanan bir şahsiyet ve yazar asla hiç bir ulusun miliyetçisi olamaz.
Ben ancak tüm insan haklarının eşit olarak uygulandığı evrensel ükelerin yurtseveri ve vatanseveri olabilirim.
Bu ükede ve Ortadoğuda vazgeçilmeyen kiriterlerimde vardır.Değişik halklardan oluşan ve bin yıldır iç içe olan Mezopotamya,Anadolu ve Trakya halklarının coğafyalarının parçalanmasına karşı olduğum gibi, bu ükenin de Barış içinde bir arada yaşamasından yana olduğumuda belirtmekte yarar görüyorum.
Ancak Anadilde eğitim, Kimlik ve kültürel haklar ile beraber; Irak,Suriye ve İranda birbirine karışmayan Küdistan ve diğer halkların bu ükelerde referandum veya ulusların kendi kaderlerini özgür bir ortamda tayın haklarını Ortadoğuda Barışın egemen olması için vaz geçilmez ve evrensel bir hak olarakda her zaman görmek lazımdır.
Ancak beni üst kurula taşıyan
Ve savunmamı yapan insanlara teşekkür ediyorum.Ve gerçeği yansıtmayan bilgiler ile, sahte raporlara dayanarak Toplumsal mücadelede haketmeyen birilerini haksız olarak bir yerlere taşımaya çalışanı bu dünyada insanlık tarihine, diğer Dünyadan'da evrenin sahibine bırakıyorum.

DİĞER HABERLER

MARDİN HALKINA VE TÜM TÜRKİYE HALKINA SÖZ VERİYORUM.

MARDİN HALKINA VE TÜM TÜRKİYE HALKINA SÖZ VERİYORUM.

Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildiğim taktirde;

Cemil Aydoğan'dan Büyükşehir hamlesi

Cemil Aydoğan'dan Büyükşehir hamlesi

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, başvuru süresinin dolmasına saatler kala Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

AYDOĞANA ADAY ADAYLIĞI TEKLİFİ YAPILDI

AYDOĞANA ADAY ADAYLIĞI TEKLİFİ YAPILDI

Barış Aktivisti ve Mgc başkanı "Cemil Aydoğan" Akpartinin son aday adaylığı tarihi olan 12 kasımda bazı siyasi çevreler tarafından Akpartiden Mardin Büyükşehir belediye başkanlığına aday olması için kendisine öneriler geldiğini söyledi.

Vali Yaman´dan üreten kadınlara sürpriz ziyaret

Vali Yaman´dan üreten kadınlara sürpriz ziyaret

Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin´in Midyat ilçesinde açılan tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Kızıltepe´de trafik kazası: 6 yaralı

Kızıltepe´de trafik kazası: 6 yaralı

Mardin´in Kızıltepe ilçesinde servis aracı ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.

Şehit kaymakam gözyaşlarıyla anıldı

Şehit kaymakam gözyaşlarıyla anıldı

Mardin´in Derik ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu görevi başında şehit düşen Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk, adının yaşatıldığı lisede gözyaşları ile anıldı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu