23 Eylül 2018 Pazar 04:31
 

AKPARTİ ÜST KURULUNDA EVRENSEL VE KÜRTÇÜ CEMİL AYDOĞAN TARTIŞMASI

AKPARTİ ÜST KURULUNDA EVRENSEL VE KÜRTÇÜ CEMİL AYDOĞAN TARTIŞMASI
05 Temmuz 2018 Perşembe 16:57

Bir genel seçimden sonra sular yavaş yavaş netleşiyor netleşen sularda kimin balık kimin talık kimin çakal olduğu gerçeği yavaş yavaş ortaya çıkmaktadır.

Bu ciddi duyumlar değerlendirmeye dayalı olan idialardır.
Ateş olmayan yerde duman çıkmaz gibidir.Bazı benzeri idialar ile bunları doğru kabul edersek muhataplarına da bir cevap hakkı doğmaktadır. 
Ben ilerde anılarımı yazarken halkımıza siyasi hizmetlerden bahsetmiyeceğim. İnsan hakları ve barış mücadelesinde verdiğim bedel ve hizmetleri yazacağım.Irkçılar ve rantçı olan sahte milliyetçilere seslenmek istiyorum.
Türkiyede en fazla uluslararası barış ödülleri dahil olmak üzere,en fazla insan hakları ödülerini alan, ve iki barış girişiminde imzası olan bir şahsiyetin Kürtçü veya herhangi bir ırktan milliyetçi olması mümkün değildir.Tevrat,Zebur,İncil ve kurani kerimi okuyan ve bu kaynaklardan yararlanarak Hz İbrahimin 5 Türkçe baskısı ve ingilizce baskısının kitaplarını yazan ve insanlığın 1 yaratılış dönemi Adem ve Hava ve 2 yaratılış dönemi Nuh tufanına ruhen inanan İnsanlığın tek bir baba'dan ve anne'den Allah tarafından yaratıdığına bilimsel olarak inanan bir şahsiyet ve yazar asla hiç bir ulusun miliyetçisi olamaz.
Ben ancak tüm insan haklarının eşit olarak uygulandığı evrensel ükelerin yurtseveri ve vatanseveri olabilirim.
Bu ükede ve Ortadoğuda vazgeçilmeyen kiriterlerimde vardır.Değişik halklardan oluşan ve bin yıldır iç içe olan Mezopotamya,Anadolu ve Trakya halklarının coğafyalarının parçalanmasına karşı olduğum gibi, bu ükenin de Barış içinde bir arada yaşamasından yana olduğumuda belirtmekte yarar görüyorum.
Ancak Anadilde eğitim, Kimlik ve kültürel haklar ile beraber; Irak,Suriye ve İranda birbirine karışmayan Küdistan ve diğer halkların bu ükelerde referandum veya ulusların kendi kaderlerini özgür bir ortamda tayın haklarını Ortadoğuda Barışın egemen olması için vaz geçilmez ve evrensel bir hak olarakda her zaman görmek lazımdır.
Ancak beni üst kurula taşıyan
Ve savunmamı yapan insanlara teşekkür ediyorum.Ve gerçeği yansıtmayan bilgiler ile, sahte raporlara dayanarak Toplumsal mücadelede haketmeyen birilerini haksız olarak bir yerlere taşımaya çalışanı bu dünyada insanlık tarihine, diğer Dünyadan'da evrenin sahibine bırakıyorum.

DİĞER HABERLER

KIZILTEPE TÜGVA YÖNETİM KURULU MGC'yi Ziyaret etti

KIZILTEPE TÜGVA  YÖNETİM KURULU  MGC'yi Ziyaret etti

TÜGVA(Türkiye gençlik vakfı) Kızıltepe yönetim kurulu üyeleri: Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı Cemil Aydoğanı yerinde ziyaret ettiler.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya MGC'yi Ziyaret etti

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya MGC'yi Ziyaret etti

AKPARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ CENGİZ DEMİRKAYA MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

KIZILTEPE DE DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLARI KINANDI MGC BAŞKANI AYDOĞAN DA KATILDI

 KIZILTEPE DE DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLARI KINANDI  MGC BAŞKANI AYDOĞAN DA KATILDI

DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLAR VE PDK- İ YE YAPILAN SALDIRIYI KINAMA TOPLANTISINA HDP DIŞINDAKİ KÜRT PARTİLERİN SIYASİ TEMSİLCİLERİ,İŞ ADAMLARI,KANAAT ÖNDERLERİ,BARIŞ AKTİVİSTİ VE MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN KATILDI.

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mgc yi ziyaret etti

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mgc yi ziyaret etti

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

MGC BAŞKANI AYDOĞAN "YEREL SEÇİMDE BÖLGEDE ADAY PROFİLERİ NASIL OLMALIDIR."

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

Uluslarararasında bazı medya kurumlarının 1 Eylül Dünya barış gününde bana bölgede aday profileriyle ilgili bir soru sormuşlardı.

Ilısu Barajı'nda sona yaklaşıldı

Ilısu Barajı'nda sona yaklaşıldı

DSİ Genel Müdürü Aydın, GAP’ın vizyon projesi olan Ilısu Barajı’nda sona geldiklerini açıkladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu