15 Aralık 2018 Cumartesi 12:52
 

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANI FARUK KILIÇ MAZBATASINI ALDI

Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Mazbatasını Aldı
27 Kasım 2018 Salı 16:49

AK Parti Mardin İl Başkanlığı görevine atanan Faruk Kılıç mazbatasını aldı.

AK Parti Mardin il Başkanı Nihat Eri´nin yönetimiyle birlikte Görevden alınmasının ardından, yapılan müracaatlar ve başvuru sürecinden sonra Ak Parti Genel Merkezi tarafından Mardin İl Başkanlığı görevine atanan Faruk Kılıç mazbatasını aldı.

İl Başkanlığı görevine atanan Faruk Kılıç AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir´den mazbatasını aldı. Öte yandan Ankara´da bulunan ve bugün Mardin´e gelerek İl Başkanlığı görevine başlayacağı belirtilen İl Başkanı Faruk Kılıç´ın kendi yönetim listesini oluşturması bekleniyor. AK Parti Mardin İl

Başkanı Faruk Kılıç kimdir?

Faruk Kılıç 02 Mayıs 1974 Mardin ili Kızıltepe ilçesi Doyuran köyü doğumlu. 1999 yılında İnönü Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü´nden mezun oldu. Üniversite yıllarında Malatya´da Refah Partisi il Gençlik kolları Eğitim Başkanlığı yaptı. Dört yıl Kızıltepe Sosyal Yardımlaşma Vakfın´da halkın seçmiş olduğu üye sıfatıyla Görev yapıyor. Ak parti kızıltepe ilçe başkanlığıda yapan Faruk Kılıç Mardin güç birliği çalışma platformu üyesi. Aytaç Et Ve Süt Ürünleri A.Ş´nin makarna fabrikasında muhasebe ve yöneticilik yaptı. Eurogaz Gaz Dağıtım A.Ş.´nin yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Halen sahibi olduğu Kılıçlar Tarım Ürn.İth.İhr.İnş.San.Ve Tic.Ltd.Şti. adı altında gübre, hibrit mısır tohumu, traktör yedek parça (Mardin, Batman ve Şırnak illeri) Bölge bayilikleri ile beraber akaryakıt ve LPG istasyonu işletmekte. Aynı zamanda çiftçilikle uğraşmakta ve Kızıltepe´nin önde gelen aşiretlerinden Şükran Aşiretine mensup.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu