15 Aralık 2018 Cumartesi 09:45
 

AK PARTİ MARDİN İL BAŞKANI ERİ’DEN MGC’YE ZİYARET

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri’den MGC’ye ziyaret
30 Temmuz 2018 Pazartesi 17:35

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Cemil Aydoğan’ı ziyaret etti.Aydoğan Eri’ye, Uluslararası Af Örgütünün barışa sunduğu katkıdan dolayı kendisine verdiği kalemi hediye etti.

AK Parti Mardin İl Başkanı Eri, MGC’yi ziyaret etti. Eri’yi MGC Başkanı Cemil Aydoğan ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. MGC Başkanı Aydoğan, bir süre sohbet ettikleri Eri’ye, Uluslararası Af Örgütü tarafından kendisine verilen kalemi hediye etti. Burada bir konuşma yapan Eri, Aydoğan’ın şahsi çıkar gözetmeden insan hakları, barış ve demokrasi mücadelesinde büyük bedeller verdiğini söyledi. Eri, “Barış aktivisti sıfatını kazanan bir insandan bu manevi değeri yüksek hediyeyi almak beni mutlu etti. Umarım bu kalem yeni barışlara vesile olur. MGC Başkanı Cemil Aydoğan’a teşekkür ediyorum” dedi.


Kalemleri, barışa katkı sunacak kişilere verdiğini kaydeden MGC Başkanı Aydoğan ise, “Bu kalemin aynısını AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya’ya hediye etmiştim. Barış mücadelesinde samimiyetlerine inandığım dostlarımıza altın kalemi vermenin mutluluğunu yaşıyorum. Kazandığım 5 altın kalem vardı. Birini kaybettim, ikisini değerli iki insana verdim. İkisi de bende barış ve kardeşliğin hatırası olarak kalacaktır” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

MGC BAŞKANI AYDOĞAN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A RAPOR GÖNDERDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'a son Toplumsal siyasi süreçler ile ilgili bir rapor gönderdim.

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepeli ve Suriyeli gençler müzikle uyum sağlıyor

Kızıltepe Gençlik Merkezinde Sosyal uyum projesi kapsamında Suriyeli ve Kızıltepeli çocuklar gitar ve bağlama öğreniyor.

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı dünya ikincisi oldu

Mardinli fotoğraf sanatçısı Mustafa Kılıç, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu (FIAP) tarafından 13´üncüsü düzenlenen “13th FIAP Clubs´ World Cup”ta 13. Dünya Kupasında dünya ikincisi oldu ve gümüş madalya almayı hak kazandı.

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Belediyenin kursu ile meslek sahibi oldu

Kızıltepeli Sevgi Kaymaz, belediyenin açtığı telkari ve gümüş işlemeciliği kursu ile meslek sahibi oldu. Kaymaz, “Gümüş işliyorum, alyans, erkek yüzüğü ve kemer yapıyorum. Şimdi burada çalışmasaydım evde oturuyor olacaktım.” dedi.

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

MGC BAŞKANI AYDOĞAN İNSAN HAKLARI MESAJI YAYINLADI

10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününü kutluyorum.

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de 400 çocuk yüzmeyi öğrenecek

Mardin´de “Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın” projesi çerçevesinde çocuklara ücretsiz yüzme kursu verilmeye başlandı. Proje çerçevesinde 400 çocuğa kurs verilmesi planlanıyor

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu