21 Eylül 2018 Cuma 01:18
 

MARDİN'DE TOPLU ULAŞIMA DAHİL EDİLEN ARAÇLAR İÇİN TÖREN

 Mardin'de Toplu Ulaşıma Dahil Edilen Araçlar İçin Tören
06 Nisan 2018 Cuma 12:00

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, "Daha önceki yıllarda ne çöpler toplanıyordu, ne yollar yola benziyordu, ne parklar vardı, ne gençlerle ne de çocuklarla ilgileniliyordu.


Mardin'de Toplu Ulaşıma Dahil Edilen Araçlar İçin Tören

12 saat önce

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, "Daha önceki yıllarda ne çöpler toplanıyordu, ne yollar yola benziyordu, ne parklar vardı, ne gençlerle ne de çocuklarla ilgileniliyordu.

 Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, "Daha önceki yıllarda ne çöpler toplanıyordu, ne yollar yola benziyordu, ne parklar vardı, ne gençlerle ne de çocuklarla ilgileniliyordu. Arkadaşlarımızla beraber bu şehrin kadınları, gençleri, öğrencileri, engellileri için çalışıyoruz ve onlar için gayret gösteriyoruz." dedi.

Yaman, Kızıltepe ilçesinde toplu ulaşım sistemine dahil edilen 48 araç için düzenlenen törende, ulaşımın, Mardin'in en büyük problemlerinden biri olduğunu, ulaşımdaki aksaklıkları düşünerek, önce şehrin master planını hazırladıklarını söyledi.

Kooperatif başkanları ile görüşerek Mardin Toplu Ulaşım Sistemi'ni işler hale getirmeye başladıklarını dile getiren Yaman, bu sistemin çalışmasına Nusaybinilçesinden başladıklarını, sistemi şimdi de Kızıltepe'de uyguladıklarını kaydetti.

Bu yıl hem bütçeyi hem de proje sayısını artırdıklarını ifade eden Yaman, şöyle devam etti: 

"Kızıltepe kentin en önemli ilçesi, o nedenle de bütçemizdeki en önemli payı Kızıltepe için ayırdık. Arkadaşlarımızla beraber büyükşehirin kurumsallaşmasını sağlıyoruz. Çünkü daha önceki yıllarda ne çöpler toplanıyordu, ne yollar yola benziyordu, ne parklar vardı, ne gençlerle ne de çocuklarla ilgileniliyordu. Arkadaşlarımızla beraber bu şehrin kadınları, gençleri, öğrencileri, engellileri için çalışıyoruz ve onlar için gayret gösteriyoruz. Bu göreve geldiğimizde hep şunu söyledik; artık bizim yerel yönetimlerin, oraya buraya dağıtacağı parası yok, örgüte verecek parası yok, bu şehrin hemşehrilerine, alt yapısına, kadınlarına, gençlerine ve öğrencilerine harcanacak dedik ve o sözümüzü tutuk. Bütün harcamalarımızı artık sizler için yapıyoruz."

Mardin Kızıltepe Minibüsçüler 1 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Şeyhmus Gökçen de yıllardır toplu taşımacılığın çözülemeyen sorunlarının, bu projeyle sonlanacağını belirterek, halka daha kaliteli ve güzel hizmet sunmak için zorlu ve ciddi bir mali yükün altına giren tüm kooperatif mensubu arkadaşlarına ve projenin hayata geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Törene, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

DİĞER HABERLER

KIZILTEPE TÜGVA YÖNETİM KURULU MGC'yi Ziyaret etti

KIZILTEPE TÜGVA  YÖNETİM KURULU  MGC'yi Ziyaret etti

TÜGVA(Türkiye gençlik vakfı) Kızıltepe yönetim kurulu üyeleri: Barış Aktivisti ve Mezopotamya gazeteciler cemiyeti başkanı Cemil Aydoğanı yerinde ziyaret ettiler.

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya MGC'yi Ziyaret etti

Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya MGC'yi Ziyaret etti

AKPARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ CENGİZ DEMİRKAYA MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİNİ ZİYARET ETTİ

KIZILTEPE DE DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLARI KINANDI MGC BAŞKANI AYDOĞAN DA KATILDI

 KIZILTEPE DE DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLARI KINANDI  MGC BAŞKANI AYDOĞAN DA KATILDI

DOĞU KÜRDİSTAN VE İRANDAKİ İDAMLAR VE PDK- İ YE YAPILAN SALDIRIYI KINAMA TOPLANTISINA HDP DIŞINDAKİ KÜRT PARTİLERİN SIYASİ TEMSİLCİLERİ,İŞ ADAMLARI,KANAAT ÖNDERLERİ,BARIŞ AKTİVİSTİ VE MEZOPOTAMYA GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI CEMİL AYDOĞAN KATILDI.

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mgc yi ziyaret etti

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mgc yi ziyaret etti

İş adamı Günsiad dönem genel başkanı Bedrettin Karaboğa Mezopotamya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti

MGC BAŞKANI AYDOĞAN "YEREL SEÇİMDE BÖLGEDE ADAY PROFİLERİ NASIL OLMALIDIR."

MGC BAŞKANI AYDOĞAN

Uluslarararasında bazı medya kurumlarının 1 Eylül Dünya barış gününde bana bölgede aday profileriyle ilgili bir soru sormuşlardı.

Ilısu Barajı'nda sona yaklaşıldı

Ilısu Barajı'nda sona yaklaşıldı

DSİ Genel Müdürü Aydın, GAP’ın vizyon projesi olan Ilısu Barajı’nda sona geldiklerini açıkladı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu