23 Haziran 2018 Cumartesi 18:52
 

“KÜÇÜK BAŞKAN” ÇOCUKLARA HAS PROJE TALİMATI VERDİ

“Küçük Başkan” çocuklara has proje talimatı verdi
24 Nisan 2018 Salı 10:00

23 Nisan nedeniyle Mardin Valiliği koltuğuna oturan 6. Sınıf öğrencisi İlknur Albayrak, çocuklara has projelerin yapılması talimatını verdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Mardin Valiliği Makamına Ömerli Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu 5. Sınıf öğrencisi Aynur Demircan, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna ise Gülseren Enver Tüfekçioğlu Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi İlknur Albayrak oturdu.

Makamı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’dan devralan minik İlknur, çocuklara has projelerin yapılması için talimatlarını verdi.

Albayrak, İstasyon Mahallesi’nde de gençlere yönelik projelerin başlaması için de talimat verdi.

Mardin Valiliği koltuğuna oturan 5. Sınıf öğrencisi Aynur Demircan ise, “İlimizde turizmin ilerlemesi için elimizden geleni yapacağız. Bu nedenle turizmcileri ilimize bekliyoruz. İlimizin daha güzel olmasını istiyoruz. İlimizde çocuklarımızın mutlu olması için de çaba vereceğiz okul bahçelerini güzelleştireceğiz. Çocuklarımızı her yıl sinemaya götüreceğiz.” dedi.  

Makamını çocuklara bırakan Vali Mustafa Yaman ise  “İlimizde çocuklarımızın güzel bir şehirde yaşaması için çalışıyoruz. Bugün onlar için çok anlamlı ve özel bir gün. Biz bu özel günde geleceğimizi teminatı olan evlatlarımızın mutlu olması için programlar hazırladık. Bugün de makamımızı çocuklara bıraktık. Gördük ki evlatlarımız ilimiz için her zaman güzel düşünceler ve projeler gerçekleştirme hissiyatındalar. Bu vesile ile 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle bir kez daha kutluyoruz.” diye konuştu. (İLKHA)

DİĞER HABERLER

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

Eski Milletvekili Nurettin Yılmaz hayatını kaybetti

CHP eski Mardin milletvekili Nurettin Yılmaz, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Yılmaz'ın cenazesi vasiteyi gereği memleketi Şırnak'ın Cizre ilçesinde toprağa verilecek.

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Sp adayından MGC'ye ziyaret

Mardin Saadet Partisi milletvekili adayı Mehmet Ali KILIÇ MGC'yi ziyaret etti

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018...

ÇKS kaydı için son gün 30 Haziran 2018... TZOB Genel Başkanı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan parlamenter sistem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "16 Nisan´da Türkiye´de bir anayasa oylaması yapmadık mı? Millet o defteri kapattı. Artık bir parlamenter demokrasi diye bir şey söz konusu değil." dedi.

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

İşitme ve konuşma engelli gencin tek isteği bir işte çalışmak

​Mardin´in Kızıltepe ilçesinde doğuştan işitme ve konuşma engelli olan genç, tek isteğinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için bir işte çalışmak olduğunu söyledi.

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Emereka Aşiretinin Acı Günü

Haci Abdulkadir Karaboğa Vefat Etti

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu