03 Haziran 2020 Çarşamba 17:19
 

DOKTORA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

DOKTORA YAPILAN SALDIRIYA KINAMA
24 Şubat 2011 Perşembe 23:24

Sağlık-Sen Sendikası Dargeçit ilçesinde bir uzman doktorun uzman çavuşun saldırısına uğramasını kınadı.

Sağlık-Sın Sendikası Dargeçit ilçesinde bir uzman doktorun uzman çavuşun saldırısına uğramasını kınadı.

Sağlık-Sen Sendikası Mardin Şube Başkanı Mustafa Akbaş yaptığı açıklamada “Özverlii ve seviyeli hizmetleriyle bilinen değerli doktorumuza yapılan bu çirkin hadiseyi Sağlık Sen olarak kınıyoruz.”dedi.

Akbaş açıklamasında sağlık çalışanlarının karşılaştığı sorunlar hakkında bilgi vererek şu ifadelere yer verdi:

“Bir ülkenin Sosyal Devlet olmasının en önemli göstergelerinden birisi de Sağlık hizmetleri ve harcamalarının hangi seviyede bulunduğudur. Sağlığın tabana yayılması ve ücretsiz bir şekilde nitelikli olarak sunulması gerekmektedir. Bu Sosyal Devlet olmasının olmazsa olmazıdır.

Mardin ilimizin Dargeçit ilçe Hastanesinde   görev yapan bir Uzman Doktorumuz, 22.02.2011 günü mesai saatleri içerisinde poliklinik odasında, kendini bilmez bir Uzman Çavuş’un  sözlü tehditlerine ve hakaretlerine maruz kalmıştır. Söz konusu kişi daha sonra belindeki tabancasıyla bir el ateş ederek etrafa korku ve dehşet salmıştır.

Güvenliği sağlamakla yükümlü olanların vatandaşların ve kamu personelinin güvenliğini tehdit eder duruma gelmesi üzücü ve düşündürücüdür. Öfke kontrolünde yetersiz olanların güvenlik gibi hassasiyet isteyen  bir görevde tutulması daha büyük sıkıntılara yol açabilir.

 Bunun münferit bir vakıa kalması ve ilgililerin korumacı bir kurumsal refleks yerine adalet ve hakkaniyet içinde soruşturma yaparak gerekli işlemi yapmalarını bekliyor ve bunun takipçisi olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Özverlii ve seviyeli hizmetleriyle bilinen değerli doktorumuza yapılan bu çirkin hadiseyi Sağlık Sen olarak kınıyoruz.

Sağlık çalışanlarının bir çok sıkıntıya göğüs gererek ve risk alarak etik değerler içerisinde insana sunduğu hizmetler dolayısıyla karşılaşacağı sıkıntılarda Sağlık Sen olarak hep yanlarında olduk ve olmaya devam edeceğiz.”

MARDİN LİFE Nezir Güneş

KAAY

DİĞER HABERLER

Oğlumu her kuyuda aradım

Oğlumu her kuyuda aradım

Dargeçit'teki kuyuda bulunan Mehmet Emin Aslanın babası İbrahim Aslan, "18 yıl sonra en azından mezarı belli olacak. Bir dua okuyacağım" dedi.

'Gerekirse Dargeçit'in her tarafını kazın'

'Gerekirse Dargeçit'in her tarafını kazın'

İsmail Avcı, Şeyhmus Edis - 28.02.2012 Güneydoğu'daki faili meçhul cinayet ve kayıp olayları ile ilgili soruşturmayı yürüten Diyarbakır Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı, 11 kafatasına ulaşılan Dargeçit'teki kazıların genişletilmesi talimatını verdi

Dargeçit'teki kazıda kafatası ve kemik parçaları çıktı

Dargeçit'teki kazıda kafatası ve kemik parçaları çıktı

Mardin'in Dargeçit ilçesine bağlı Bağözü köyünde, 17 yıl önce gözaltına alındıktan sonra kaybolan 6 kişi ile ilgili kazı çalışmaları başladı. Kazı çalışmalarında bir kafatası ve elbiseler bulundu.

Dargeçit'te 6 kayıp için kazı yapılacak

 Dargeçit'te 6 kayıp için kazı yapılacak

Dargeçit ilçesinde 1995 yılında iki öğretmenin PKK'lılar tarafından öldürülmesinden sonra, gözaltına alındıkları iddia edilen ve kendilerinden bir daha haber alınamayan 6 kişinin öldürülüp gömüldüğü yer olduğu iddia edilen Bağözü köyünde özel yetkili savcılığın talimatı ile kazı yapılacak.

TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ ZAFERİ

TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ ZAFERİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan günümüze kadar, bu ülkenin toplumsal dinamikleri kendilerini statikocu sistemlerin hakimiyetinden dolayı demokratik iradesiyle taşma imkanını bulamadı.

DARGEÇİT’TERAKTÖR DEVRİLDİ: 1 ÖLÜ, 1 YARALI

DARGEÇİT’TERAKTÖR DEVRİLDİ: 1 ÖLÜ, 1 YARALI

Dargeçit ilçesinde traktör, Altıyol köyü yakınlarında devrildi. Meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

ÇOK OKUNANLAR

KÖŞE YAZARLARI

ÖNE ÇIKANLAR

HAVA DURUMU

5 günlük hava durumu